Ilustračný obrázok k článku Užite si posledný prázdninový víkend: TIPY na podujatia v Nových Zámkoch a okolí
Foto: Anton Hrachovský

Užite si posledný prázdninový víkend: TIPY na podujatia v Nových Zámkoch a okolí

Posledný víkend tohtoročných letných prázdnin prinesie poriadnu porciu zábavy. Pozrite si niekoľko tipov na zaujímavé podujatia.

Kultúra
Kultúra

Užite si posledný prázdninový víkend: TIPY na podujatia v Nových Zámkoch a okolí

Posledný víkend tohtoročných letných prázdnin prinesie poriadnu porciu zábavy. Pozrite si niekoľko tipov na zaujímavé podujatia.

Ilustračný obrázok k článku Užite si posledný prázdninový víkend: TIPY na podujatia v Nových Zámkoch a okolí
Foto: Anton Hrachovský

Záver letných prázdnin so sebou prináša viacero akcií, ktoré sa oplatí navštíviť. Vybrali sme niekoľko z nich.

Ožije aj amfiteáter

Už v piatok 27. augusta si budeme môcť užiť vystúpenie Jozefa Hollého. Miestom konania bude amfiteáter Nové Zámky a koncert sa začne o 19.00 hodine.

„Po minuloročnej úspešnej koncertnej šnúre si pre Vás pripravil opäť strhujúcu energiou a emóciami nabitú Piano Show. Zaznejú známe skladby z dávnejšej umelcovej tvorby, ale aj doposiaľ nehrané novinky," informujú organizátori.

Vstupenky si môžete zakúpiť online v cene 21 a 26 eur.

Vzdušné Zámky končia

V novozámockej Cisársko-kráľovskej historickej Jazdiarni sa 28. augusta o 19:00 hodine uskutoční slávnostný program pri príležitosti ukončenia projektu Mesto kultúry 2020 VZDUŠNÉ ZÁMKY.

„Vyvrcholením tohto, vyše rok a pol trvajúceho kultúrneho snaženia, bude záverečný program Mesta kultúry 20/21 nazvaný MEDZI VLNAMI alebo IDEME ĎALEJ! Program chce svojou dramaturgiou reflektovať obdobie pandémie, v ktorom sa väčšia časť projektu VZDUŠNÉ ZÁMKY realizovala, ale taktiež bude výzvou a prísľubom pre ďalšie pokračovanie naštartovaných kultúrnych aktivít," informuje mesto Nové Zámky.

Záverečný program ponúkne domácich účinkujúcich a aj niekoľko hostí: „Pozvanie do programu prijali Katka Koščová, Sisa Fehér, Lucia Novotná, skupiny DRUŽINA a HMLISTO, či pesničkár Peter Janků. Z domácich interpretov vystúpi napríklad trio zložené z pedagógov miestnej Základnej umeleckej školy, či klavírny virtuóz Tamás Fekete, ktorý špeciálne pre tento program zhudobnil jednu z básní Milana Rúfusa. Záverečný ceremoniál prinesie aj niekoľko prekvapení, hosťa finále celého programu sa organizátori budú snažiť udržať v tajnosti až do chvíle jeho vystúpenia na pódium."

Mesto zverejnilo ešte jednu netradičnú sprievodnú udalosť: „Zaujímavosťou podujatia je aj možnosť očkovania sa proti ochoreniu Covid – 19 bez predchádzajúcej registrácie, tesne pred, ako aj priamo počas programu v sále Cisársko-kráľovskej historickej Jazdiarne od 18:00 h do 21:00 h."

Prečítajte si tiež

Miro Jaroš

Záver prázdnin poteší aj najmenších. V nedeľu 29. augusta o 17.00 hodine sa na amfiteátri v Nových Zámkoch predstaví Miro Jaroš a jeho Turné do praveku.

„Okrem známych pesničiek si po prvýkrát vypočujete aj niekoľko noviniek, ktoré deti nielen zabavia ale aj niečo nové naučia. Koncert je vhodný pre celú rodinu. Ideálny je pre deti od 3 rokov, a tie, ktoré dobre znášajú hlasnú hudbu," informovali organizátori.

Vstupné je vo výške 12 eur a vstupenku musí mať zakúpenú každý účastník (dieťa aj rodič).

Čo premieta kino?

Martin a tajomstvo lesa

27. august o 17.00 (5 eur)

rodinný film

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

27. august o 19.30 (5 eur)

komédia/dráma

Candyman

28. a 29. august o 19.30 (5 eur)

horor

Krúdovci: Nový vek

29. august o 17.00 (5 eur)

animovaný film

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín