Úvodný duel novej sezóny odohrali Novozámčania na domácom ľade proti Košičanom.

Ilustračný obrázok k článku Úvod do sezóny Zámčanom nevyšiel podľa predstáv: S Košicami prehrali o jeden gól

Domáci išli do oslabenia, keď Urban vyhodil puk mimo hraciu plochu. Do konca jeho trestu zostávali 4 sekundy a Košičanom sa podarilo presilovku využiť. Autorom gólu bol Majdan, ktorý pretlačil puk za Kristínov chrbát. Domáci brankár však už predtým viackrát podržal svojich spoluhráčov. Na strane Novozámčanov pohrozila predovšetkým Urbanova formácia, ale podstatne viac práce mal domáci Kristín.

Druhé dejstvo sa podobne, ako to prvé, nieslo v znamení viacerých nepresností. V 27. minúte sa podaril domácim výpad dvoch na jedného, ale Rogoň v páde našiel len korčule spoluhráča. Obrovskú príležitosť vyrovnať mal Vešutkin, ktorý zachytil v útočnom pásme protihráčovo vyhodenie, sám zoči-voči Košarišťanovi však zaváhal. Zvýšená aktivita domácich vyústila do Slovákovho vylúčenia, zostalo však nepotrestané. Domáci strelci neuspeli, a tak prišiel trest v podobe oslabovkového zásahu Haščáka.

Aj v 3. tretine mali domáci príležitosť korigovať stav v presilovke, ale košickí hráči si súpera umným bránením držali ďaleko od Košarišťanovej brány. Úspešný nebol ani Mikulov prienik, ani následná početná výhoda domácich o dvoch hráčov. Hostia mohli svoje vedenie potvrdiť, ale Kristín vytiahol na Chovana pohotový zákrok. Rovnako si poradil aj so Skokanovou príležitosťou po Haščákovej krížnej prihrávke. Domácim sa nakoniec podarilo skórovať pri hre piatich proti trom, keď Drtinovu strelu od modrej tečoval pred brankárom Stupka a hostia viedli už iba o gól. Napriek snahe i hre bez brankára sa však domácim vyrovnať nepodarilo.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Mikron Nové Zámky – HC Košice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 55. Stupka (Drtina) – 6. Majdan (Haščák, Chovan), 31. Haščák (Chovan)

Rozhodovali: Novák, Stano – Jedlička, Frimmel, vylúčení: 7:10 na 2 minúty, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 1153 divákov.

Nové Zámky: Kristín – Drtina, Hain, Dlugoš, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Šmach – Andrisík, Vešutkin, Stupka – Bajtek, Urban, Jurík – Rogoň, Fábry, Mikula – Múčka, Bečka, Števuliak

Košice: Košarišťan – Koch, Slovák, Repe, Čížek, Zeleňák, Růžička, Bučko – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan, Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Suja, Milý

Ohlasy po zápase

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Až do prvého gólu, ktorý sme dali päť minút pred koncom, som bol nespokojný. Bolo tam priveľa nervozity a kŕčovitosti. Boli sme slabí na puku, málo sme korčuľovali, málo sme sa dostávali pred súperovho brankára, mali sme málo striel. Rovnako nám nevychádzali presilovky. Z tohto pohľadu ešte máme čo robiť. Posledných päť minút sme boli lepší, dali sme gól, ktorý nám dodal impulz, ktorý sme potrebovali. Možno keby ten gól prišiel skôr, mohol zápas vyzerať inak. Bol to viac boj ako hokejová krása.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Myslím, že až do poslednej tretiny sme mali kontrolu nad zápasom. Záver zápasu sme zmenežovali zle a nie príliš chytro. Bolo tam množstvo zbytočných faulov. Faul z premotivovanosti nie je to, čo potrebujeme za vedenia 2:0. Dnes sme mali veľmi dobrého Košarišťana a dobre sme zahrali aj oslabenia. To bol dôvod, prečo sme boli schopní sa cez to dostať.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.