Anton Hrachovský Krimi

Utečenci z Maroka sa chceli dostať zo Zámkov do Rakúska: Urobili kurióznu chybu

Dvaja muži sa cez Slovensko a Nové Zámky chceli dostať do Rakúska. Zabránila im v tom aj kuriózna chyba.

Ilustračný obrázok k článku Utečenci z Maroka sa chceli dostať zo Zámkov do Rakúska: Urobili kurióznu chybu
Zdroj: TASR

Policajti zadržali v pondelok 18. novembra podvečer na železničnej stanici v Prievidzi dvojicu mužov z Maroka. Utečencov administratívne vyhostia zo Slovenska a zabezpečia ich návrat do krajiny pôvodu. Informoval o tom Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru.

Zo Zámkov omylom do Prievidze

Dvojicu osôb spozorovala hliadka železničnej polície v čakárni na stanici. S hliadkou začali komunikovať v anglickom jazyku. Uviedli, že sú utečenci bez cestovných dokladov a pochádzajú z Maroka.

Cudzinecká polícia ich prevzala na ďalšie úkony. „Podľa ich tvrdenia vycestovali letecky z Maroka do Turecka. Odtiaľ vlakmi a autobusmi do Grécka. Potom sa cez Albánsko, Kosovo, Srbsko a Maďarsko dostali na územie Slovenskej republiky. Následne sa chceli dostať vlakom z Nových Zámkov do Rakúska a tam požiadať o azyl,“ priblížil Slivka.

Muži však podľa neho nasadli na nesprávny vlak a ocitli sa v Prievidzi.

„Cudzinci budú administratívne vyhostení z územia Slovenska. Následne budú zaistení a umiestnení do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce s cieľom zabezpečenia ich vycestovania do krajiny pôvodu,“ dodal Slivka.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie