Anton Hrachovský Kultúra

Upratovanie mesta, Slovan ale aj 100. výročie: Máte už program na víkend v Zámkoch?

Viete už, ako strávite víkend v Nových Zámkoch? Ak sa rozhodnete zájsť do spoločnosti či do mesta, tu je niekoľko tipov, kde tak urobiť.

Ilustračný obrázok k článku Upratovanie mesta, Slovan ale aj 100. výročie: Máte už program na víkend v Zámkoch?
Foto: Anton Hrachovský

POSUNKY A ÚKROKY

od štvrtka 24. októbra do 30. novembra 2019, Galéria umenia Ernesta Zmetáka

Galéria umenia Ernesta Zmetáka pripravila pre milovníkov umenia novú výstavu s názvom Posunky a úkroky. Jej autorom je mladý umelec Rastislav Podhorský.

UPRACME SI NOVÉ ZÁMKY

piatok 25. októbra 2019 od 13:00 do 17:00, Nové Zámky

Víkend možno odštartovať aj účasťou na „čistiacom“ podujatí, na ktoré vyzvala študentka sa začne v piatok krátko popoludní. K dobrovoľníkom sa pridajú aj zamestnanci radnice. Účastníci sa stretnú pred budovou Mestského úradu na Hlavnom námestí. Bližšie informácie poskytnú organizátori na telefónnom čísle 0911 761 551.

HC NOVÉ ZÁMKY – HC SLOVAN BRATISLAVA

piatok 25. októbra o 18:30, Zimný štadión

V piatok večer zavíta do Nových Zámkov po prvý raz slávny Slovan. V prvom vzájomnom súboji vyhrali na Štadióne Ondreja Nepelu hráči Nových Zámkov, keď predviedli fantastický obrat v zápase. Podarí sa domácim nadviazať na výhry s Detvou a v Košiciach?

VRÁŤME ČEREŠŇOVEJ ULICI ČEREŠNE

sobota 26. októbra 2019 o 09:00, Čerešňová ulica, Nové Zámky

V sobotu doobeda sa bude za hrádzou na Čerešňovej ulici sadiť 70 čerešní. Ide o jeden z projektov prvého roku fungovania participatívneho rozpočtu, ktorý navrhol jeden z poslancov. Brigáda začne o 9:00 ráno pri križovatke ulíc Čerešňová a Jelenia.

100. VÝROČIE DIVADLA V NOVÝCH ZÁMKOCH

nedeľa 27. októbra 2019 o 15:00, Dom kultúry, Hlavné námestie

Nedeľné poobedie bude patriť veľkému výročiu. Bude sa totiž oslavovať 100. výročie fungovania ochotníckeho divadla v našom meste. Na slávnosť pozývajú Združené divadelné spolky slovenské.

HC NOVÉ ZÁMKY – MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

nedeľa 27. októbra o 18:30, Zimný štadión

V nedeľu to bude súboj dvoch najhoršie postavených tímov tipsportligovej tabuľky.Predpos­lední Zámčania privítajú posledný Liptovský Mikuláš. Po prvýkrát v aktuálnej sezóne sa oba tímy stretli v 4. kole. Na Liptove vtedy zvíťazili Mikulášania pomerom 2:1.

CAFÉ EURÓPA NOVÉ ZÁMKY

utorok 29. októbra 2019 od 18:00 do 20:00, Castle Cafe

Diskusia s podtitulom „Aká je kultúra slovenských miest“ sa zameria kvalitu kultúry v slovenských mestách. Zúčastnení sa budú snažiť odpovedať na otázky ako napríklad, čím si Nové Zámky zaslúžili byť slovenským Mestom kultúry 2020, ako tento honor vužijú v prospech občanov alebo či je možné vidieť rozdiel vo financovaní kultúry v Bratislave a ostatných mestách. Hosťami večera budú Andrej Svorenčík Inštitútu kultúrnej politiky, riaditeľka Galérie umenia Ernesta Zmetáka Helena Markusková a koordinátorka projektu Vzdušné Zámky Denisa Felixová z Mestského úradu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie