Anton Hrachovský Futbal

Umelý trávnik nakoniec bude: Tešiť sa naň môžu v jednej z obcí okresu Nové Zámky

Umelá tréningová plocha aj so zázemím mala pôvodne pribudnúť priamo v Nových Zámkoch. Nakoniec bude k dispozícii v jednej z obcí okresu.

Ilustračný obrázok k článku Umelý trávnik nakoniec bude: Tešiť sa naň môžu v jednej z obcí okresu Nové Zámky
Zdroj: TASR

Pôvodne malo nové ihrisko s umelou trávou pribudnúť na Sihoti v Nových Zámkoch. Rozhodol o tom Výkonný výbor Západoslovenského futbalového zväzu ešte v januári 2018, keď schválil návrh klubu FKM Nové Zámky. Spolu s ním sa o ihrisko uchádzali aj Komárno, Štúrovo a Levice.

Projekt sa sťahuje na vidiek

Napriek tomu bola realita nakoniec iná a Projekt HatTrick IV, ktorý zastrešuje UEFA, sa v Nových Zámkoch nedotiahol do konca. Mestskí poslanci projekt síce najprv v decembri 2017 schválili, no o niekoľko mesiacov neskôr ho vedenie mesta stoplo. Dôvodom mala byť okrem iného aj výška spoluúčasti mesta.

Ihrisko však nakoniec predsa len vznikne, i keď nie priamo v Nových Zámkoch. Výkonný výbor ZsFZ (Západoslovenského futbalového zväzu) totiž schválil spomínanú dotáciu pre FC Union Nové Zámky, čo je ženský futbalový klub. Z moderného ihriska sa budú nakoniec radovať v obci Hul. Rozhodol o tom Výkonný výbor ZsFZ na svojom októbrovom zasadnutí.

Futbalové centrum v Huli

Hracia plocha bude mať rozmery 104 × 68 metrov, v rámci komplet zázemia budú k dispozícii i šatne. Po zrealizovaní projektu budú na novom trávniku trénovať a hrávať zápasy futbalistky FC Union Nové Zámky.

Časť nákladov pokryje 100-tisíc eur, ktoré dá od UEFA k dispozícii Slovenský futbalový zväz. Ďalších zhruba 200-tisíc eur zabezpečí súkromný investor.

Centrum pre západ Slovenska

Do budúcna by sa mal stať plánovaný projekt v Huli Tréningovým centrom ženského a mládežníckeho futbalu pre západné Slovensko. V rámci toho je v pláne aj vybudovanie regeneračnej jednotky.

Momentálne sa čaká na vydanie stavebného povolenia, najneskôr v apríli – máji 2019 by sa na ihrisku už malo hrať. Informácie potvrdil Peter Kováč, predseda ObFZ Nové Zámky a člen Výkonného výboru ZsFZ. „Bolo mojím eminentným záujmom udržať predmetný projekt v novozámockom okrese, keďže nám tu absentuje hracia plocha takéhoto charakteru, s celoročným využitím. Som rád, že sa to podarilo,“ dodal Peter Kováč.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie