U lídra bez streleného gólu: Novozámčania si pripísali prehru v Trenčíne

V úplnom závere týždňa sa hokejisti Nových Zámkov predstavili na ľade lídra Tipsport ligy. V Trenčíne sa im však nedarilo a tri body ostali domácim.

Ilustračný obrázok k článku U lídra bez streleného gólu: Novozámčania si pripísali prehru v Trenčíne

Hostia sa dobre pripravili na očakávaný úvodný tlak Trenčína, takže v prvej tretine si žiadne z mužstiev s výnimkou presiloviek nevynútil súvislejšiu prevahu. Na niekoľko lepších šancí dobre zareagovali obaja brankári. Domáci v závere prvej časti prišli o zraneného Bezúcha.

Bojovnú hru okorenila šarvátka Holendu s K. Jassom, po ktorej vzápätí v 27. min domáci Gašparovič strelou zblízka otvoril skóre zápasu. Súboj potom nabral grády a v 31. min Špankovič zvýšil na 2:0, keď najlepšie zareagoval na odrazený puk pred odkrytou bránkou hostí. Nové Zámky síce tiež boli strelecky aktívne, ale mohli inkasovať počas vlastnej presilovke po Hudecovom sólovom nájazde v 36. min.

V 43. min videorozhodca neodobril hosťom uznanie gólu, ktorý dosiahli v neprehľadnej skrumáži. Domáci sa snažili kontrolovať svoj náskok, hostia zase stroskotávali na brankárovi Valentovi, ktorý zlikvidoval viacero ich dobrých príležitostí. V 58. min uzavrel výsledok z trestného strieľania sám predtým faulovaný Marcel Hossa, čím zastavil akúkoľvek snahu Nových Zámkov o zdramatizovanie zápasu.

Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Gašparovič (Cebák, Špankovič), 31. Špankovič (Gašparovič), 58. Hossa
Rozhodovali: Konc, Goga – Tvrdoň, Orolín, vylúčení 7:5, navyše: Holenda (Trenčín) a K. Jass Nové Zámky) na 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky a oslabenia 0:0. Striedania: od 21. min nastúpil Špankovič (Trenčín) – od 21. nastúpil R. Varga (Nové Zámky). 2430 divákov.

Dukla Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, L. Kozák – Bezúch, Sojčík, Hecl – Varga, Bulík, Hossa – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Švec

Nové Zámky: Kováč – M. Novák, Plašil, Salija, Prapavessis, M. Jass, Hruška – Monya, Špirko, Škoda – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Lantoši, Šimun, K. Jass – Fábry, Dubinin, Raenko

Čo na to tréneri?

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Pred reprezentačnou prestávkou je každý zápas a aj každý získaný bod dôležitý. Toto naše víťazstvo síce nebolo ľahké, pretože pretlačiť súpera bolo náročnou úlohou, ale z našej strany bol výkon v každej tretine stále lepší. Bolo to víťazstvo celého kolektívu.“

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Zopakovali sme výsledok z piatkového zápasu, čo nás neteší, pretože už v dvoch zápasoch sme zostali bez streleného gólu. Trápi nás produktivita v útočnej činnosti. Aj keď sa stále zaoberáme jej zlepšením, stále je to bez efektu. Navyše začíname riešiť veci čoraz komplikovanejším spôsobom, čo k cieľu nepovedie.“