Andrea Ballayová Iné športy

TROJGÓLOVÁ PREHRA NA VÝCHODE

Piaty novembrový deň opäť priniesol konfrontáciu novozámockého športu s košickým.

Pokiaľ v hádzanárskej hale metropoli východu vyhoreli v priamom televíznom prenose hádzanári Štartu, šancu na reparát mali o hodinu neskôr v neďalekej Infinity aréne naši Aj napriek streleným trom gólom sa vraciame z východu naprázdno. V Košiciach to proste neide… Hneď v úvode sa prezentoval líder domácich Kozár, ktorý dvakrát preveril Šebenovu pripravenosť. Zápas dostal gólové korenie v ôsmej minúte. Po nastrelenej ruke neváhal arbiter namieriť na „biely bod“, z nariadenej penalty otvoril účet Gajdoš. Košické vedenie netrvalo dlho, o minútu neskôr ideálne vysunul Vraník Dudáša a začínalo sa odznova. Ani Tupperware sa dlho netešilo, v 11. minúte dostal „ercéesku“ opäť na koňa Kyjovský. Po Dudášovej prihrávke mal vyrovnanie na nohách Švikruha, no v koncovke zaváhal. Viac šťastia mali domáci futsalisti, keď Gajdoš nevedel čo s loptou, vystrelil a lopta sa aj vďaka nešťastnému teču Vraníka zatrepotala v Šebenovej sieti – 3:1. Tri minúty pred prestávkou to bol opäť Gajdoš, ktorý po kontre zvýšil už na 4:1, posledné slovo však mali Novozámčania. Po narážačke Švikruhu s Kenderom trafil z voleja posledne menovaný – 4:2. MFK si lepší nástup do druhého dejstva nemohlo ani predstaviť. Už v prvej minúte zaznamenal dôležitý kontaktný gól kapitán Tupperware Švikruha a rozdiel bol opäť minimálny. Stačila však malá nepozornosť a po nedorozumení v zadných radoch sa Košičania vrátili do dvojgólového vedenia. V 28. minúte sa v stopercentnej šanci ocitol Kender, no zoči-voči domácemu gólmanovi neuspel. Na druhej strane mu kontroval Grutka, ale v strehu bol aj Šeben. V 31. minúte sa od hostí opäť odvrátila šťastena, keď po akcii Kozára strieľal Kyjovský a lopta odrazená od Švikruhovej hlavy mierila za Šebenov chrbát – 6:3. V tej istej minúte mohol zaznamenať siedmy domáci úspech Serbin, ale jeho samostatný nájazd Šeben zlikvidoval. RCS svoje vedenie už ubránilo. I keď si Nové Zámky vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, rozhodla domáca efektivita. Pri pohľade na tabuľku sa však črtá otázka, či Novozámčanov netlačí topánka práve v efektivite premieňania šancí, keďže doposiaľ majú s osemnástimi zásahmi druhý najhorší útok. Menej gólov (15) strelilo iba zatiaľ bez bodu posledné FTVŠ. RCS Košice – MFK Tupperware Nové Zámky 6:3 (4:2)

Góly: Gajdoš 3, Kyjovský 2, Serbin – Dudáš, Kender, Švikruha.

RCS: Bréda – Grutka, Hernandez, Gajdoš, Kozár, Serbin, Kyjovský, Maďarík, Horňák, Doša, Drahovský, Štýber.

MFK: Šeben – Kozík, Piskla, Dudáš, Kender, Švikruha, Hajko, Vraník.