Tri body ostávajú doma: Zámčania porazili po kvalitnom výkone majstra z Bystrice

Záver športového týždňa v Nových Zámkoch patril hokejovej extralige. Novozámčania privítali majstra z Banskej Bystrice.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Tri body ostávajú doma: Zámčania porazili po kvalitnom výkone majstra z Bystrice
Foto: Geleta Zsolt

Zápas ôsmeho tímu ligy s aktuálnym majstrom začal vo vysokom tempe. V úvodnej šanci sa ocitol Šille, no z ľavého kruhu švihom Lassilu neprekonal. Z opačnej strany útočného pásma ho napodobnil Šimun, ani on však neuspel. Nasledovala presilovka hostí, ktorú aj napriek viacerým dobrým streleckým pokusom nedokázali využiť. Najbližšie ku gólu bol Bubela, po ktorého strele tancoval puk na Barošovej bránkovej čiare. V oslabení unikla domáca dvojica Lorraine – Jurík, druhý menovaný volil namiesto prihrávky strelu a Lassilovu bránu minul. V úvodnej desaťminútovke sa hral rýchly hokej s viacerými gólovými príležitosťami na oboch stranách, čo podčiarkla aj tyč po Gaborovom zakončení. Pri Bartánusovom pokuse z prvej zase musel novozámocký brankár predviesť svoje reflexy. Veľkú príležitosť spálil v závere tretiny aj domáci Novák, ktorý neuspel v zakončení pri Lassilovej pravej tyčke.

Druhé dejstvo začali hostia početnou výhodou, ktorú nevyužili. Radosť však vypukla v 25. minúte a to na domácej strane. Šille chladnokrvne z uhla zakončil peknú akciu s dvojicou Zbořil – Plášil a Novozámčania viedli 1:0. To však platilo len niekoľko sekúnd, pretože domáci pridali aj druhý gól – tiesnený v páde ho po Hřebejkovej prihrávke na os útočnej tretiny zaznamenal Hruška. O necelú minútu sa skóre menilo znova. Tentoraz však boli úspešní aj hostia, konkrétne Mihálik.

V záverečnom dejstve z množstva gólových príležitostí ubudlo a hra mala skôr bojovnejší charakter. Vyrovnať mohol Asselin ale zoči-voči Barošovi neuspel. Na druhej strane sa predral pred Lassilu Šimun, no k zakončeniu sa nedostal. Ten istý hráč zakončoval aj spomedzi kruhov, jeho švih mieril len do bystrického brankára. Minútu pred koncom riadnej hracej doby odvolali Bystričania gólmana, čo tri sekundy pred záverečným klaksónom využil Zbořil.

HC Nové Zámky – HC'05 Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Šille (Zbořil, Plášil), 25. Hruška (Hřebejk), 60. Zbořil (Fábry) – 26. Mihálik
Rozhodovali: Konc st., Kubuš, Synek, Výleta, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, divákov.

Zostavy:

Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, Novák, Plašil, Hruška, Jass, Rehák Kuzma – Varga, Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Šille – Hřebejk, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, Lorraine

B. Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Gélinas, Rosandič, Mihálik, Giľák, Košecký – Lamper, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Bortňák, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Ohlasy po zápase

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: Musím dnes pred chalanmi zložiť klobúk za to, koľko striel zblokovali. Bojovali a výborne nám zachytal brankár. Banská Bystrica má výborných technických hráčov. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov. To sa nám podarilo ale mali sme aj šťastie, keď sme dostali dve tyčky. Chlapci to dnes odmakali a šťastie stálo pri nás. Sú to veľmi cenné body.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: Videli sme zaujímavý zápas, pre divákov atraktívny. Ťažko sa mi tento zápas hodnotí, lebo chceli sme dnes v Zámkoch vyhrať. Mali sme na to dostatok šancí, domáci boli veľmi nebezpeční hlavne z protiútokov a veľmi dobre bránili. Chýbal nám dôraz v zakončení. Veľakrát sme stroskotali či už na našom zakončení alebo na domácom brankárovi. Domáci bojovali, zblokovali veľké množstvo striel. Párkrát sme spravili chybu, keď nás prečíslili, z čoho boli aj góly. Samozrejme, aj tu je vidno, že každé mužstvo hrá ako o život. Zámky dnes ukázali vôľu po víťazstve, možno trochu väčšiu než my a preto vyhrali.

Zdroj: TASR

Odporúčame