Tip na podujatie: Otestujte si elitné svetové e-biky na vlastnej koži!

Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO už 15 rokov inšpiruje a vychováva novú generáciu zanietencov, ktorých zlákala krása hôr. Okrem prezretia tradičných prezentácií a filmov si budete môcť vyskúšať aj elektrobicykel.

Monika Földešiová
Ilustračný obrázok k článku Tip na podujatie: Otestujte si elitné svetové e-biky na vlastnej koži!
Zdroj: TASR

Hlavný program festivalu bude okrem prehliadky filmov a multimediálnych prezentácií zaujímavých hostí obsahovať aj špeciálne tematické sekcie zamerané na množstvo atraktívnych a v súčasnosti veľmi aktuálnych tém (enviroblok Prírodné a komunitné záhrady, fenomén Via ferrata, enviroblok Elektromobilita, fenomén Vlčie hory).

V envirobloku Elektromobilita sú pre návštevníkov festivalu pripravené odborné prezentácie o súčasnej problematike vývoja elektromobility a ekologických pohonov u nás a vo svete. Pokles lokálnych emisií, zníženie závislosti na rope, prepojenie s dodatočnými zdrojmi obnoviteľnej energie, redukcia CO2, ochrana klímy, vývoj moderných technológií, elektromobilov, elektrobicyklov, projekty modernej dopravy a infraštruktúry – to všetko sú témy, ktoré sa súčasného osvieteného človeka bytostne dotýkajú. Jedným z prednášateľov tejto sekcie bude aj Štefan Čeman z firmy RIDE. Ako certifikovaný e-bike expert sa aktívne zaoberá spomenutými problémami a rád oboznámi slovenskú verejnosť so svojimi poznatkami o súčasných technológiách a praktických alternatívach, ktoré môžu ľuďom pomôcť v rôznych smeroch. V prednáške E-bike v horách a v meste predstaví elektrický bicykel a jeho zaujímavé možnosti v dnešnom svete športu, dopravy, aktívnej ochrany zdravia a prostredia, v ktorom žijeme a s ktorým sme spätí.

Prednáška odznie v sobotu 5. apríla 2014 o 15.00 v ki­nosále 3 (Aupark Bratislava, Eisteinova 18, Bratislava). Celý festival potrvá od 2. do 6. apríla. Viac info o obsahu nájdete TU

Počas festivalového víkendu budú mať návštevníci aj atraktívnu možnosť otestovať si elitné svetové e-biky na vlastnej koži.

foto: ilustračné