Anton Hrachovský Správy

Televízia Nové Zámky dostala pokutu: Problémom reklama a odvysielaný rozhovor

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom ostatnom zasadnutí pokutovala viacero televízii. Medzi nimi aj Televíziu Nové Zámky.

Ilustračný obrázok k článku Televízia Nové Zámky dostala pokutu: Problémom reklama a odvysielaný rozhovor
Zdroj: TASR

Televízia (TV) Nové Zámky dostala pokutu 3319 eur za odvysielanie troch reklamných blokov 6. marca bez toho, aby boli na konci zreteľne oddelené od iných častí programovej služby tak, aby neboli zameniteľné s inými zložkami programovej služby.

Okrem reklamy aj rozhovor

RVR navyše vysielateľa regionálnej televízie upozornila na porušenie zákona pre nedodržanie zákonom predpísanej objektívnosti a nestrannosti spravodajských a politicko-publicistických programov a oddeľovanie názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Malo k tomu dôjsť v rozhovore s primátorom Nových Zámkov 6. marca k téme zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Poslancom zastupiteľstva televízia nesprostredkovala stanovisko v súvislosti s ich konaním na tomto zasadnutí. Rozhovor bol odvysielaný celkovo päťkrát.

Novozámockú televíziu prevádzkuje spoločnosť Novocentrum Nové Zámky a.s., ktorá sa v minulosti stala terčom kritiky zo strany časti poslancov mestského zastupiteľstva. Problémom má podľa nich byť nehospodárnosť spoločnosti.

Pokuty aj pre celoštátne televízie

Televízia Markíza dostala dve pokuty pre nesprávne uplatnenie zákona o audiovízii v súvislosti s ochranou maloletých. 3500 eur musí zaplatiť za obscénne vyjadrovanie v programe Všetky moje ex, vysielanom 2. marca a 3000 eur za expresívne vyjadrovanie v programe Jeho foter, to je lotor 23. marca.

Oba programy boli označené ako nevhodné pre maloletých divákov do 12 rokov. Program Súdna sieň zase ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov nesprávne označila televízia Joj, pričom tento program podľa RVR obsahoval slovnú agresivitu a expresívne vyjadrovanie. Má zaplatiť pokutu 8000 eur.

Pokutu 3319 eur uložila RVR televízii TA3 za nedodržanie zákonného podielu programov s multimodálnym prístupom v mesiacoch január, február a marec. Tieto majú tvoriť desať percent všetkých vysielaných programov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie