Viktória Botošová Hokej

Ťaženie v Rumunsku: Novozámockým hokejistom sa tento víkend darilo

Novozámčania majú za sebou mimoriadne úspešný víkend. Víťazne zabodovali na zahraničných ľadoch v Rumunsku. Pozrite sa, ako sa im darilo.

Ilustračný obrázok k článku Ťaženie v Rumunsku: Novozámockým hokejistom sa tento víkend darilo

Bielo- zelení začali víkend víťazne, keď v sobotňajšom dueli v rumunskom Brašove vyhrali 7:2. Od začiatku stretnutia hrali Novozámčania aktívnejšie, no však po nepozornosti v 5. minúte dostali gól z hokejky Pysarenka. Už o 4 minúty však skóre vyrovnal Podstavek a o 3 minúty na to zvýšil na 1:2 Kameš. V 16. minúte potrestal obranu domácich Marek Uram, no bielo- zelení sa netešili dlho. O dve minúty znížil na rozdiel jedného gólu najlepší strelec domáceho mužstva v minulej sezóne Saluga.

V druhej tretine sa Novozámčanom podarilo skórovať až v 36. minúte, keď vďaka chybe domácich obrancov Chrenko prekonal Polca. V tretej tretine svoju príležitosť využil aj Marek Dubec, keď v 45. minúte využil ďalšie zaváhanie obrany Brašova. O necelú minútu sa bleskovo presadil aj Faith, keď prekonal neistého Polca. Sobotný duel ukončil Martin Frolík, keď počas hry 4 na 4 v 56. minúte využil dobrú prihrávku od Kameša

Výsledky: 27.9.2014 Brasov – HC Nové Zámky 2:7 (2:3, 0:1, 0:3)
Tretiny: 2:3, 0:1, 0:3.
Góly a asistencie: 6. Pysarenko (Robert, Fodor), 19. Saluga (Nagy) – 10. Podstavek, 13. Kameš (Hurtaj), 17. Uram, 37. Chrenko (Čaládi, Faith), 46. Dubec, 47. Faith (Frolík, Hurtaj), 57. Frolík (Kameš).
Rozhodcovia: Csomortani Zsolt, Toparceanu Cosmin – Keresztes Levente, Butucel Alexandru.
Vylúčenia: 4:6
Využitie: 0:0
V oslabení: 0:0

ASC Corona Brasov: Polc (Fulup) – Filip, Nagy, Mihály, Klouda, Saluga – Hietamaki, Imecs, Antal, Molnár, Virág – János, Pysarenko, Petres, Péter R., Fodor – Péter Zs., Dumitru, Márton, Bálintm

HC MIKRON Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Král, Hrudík, Uram, Chrenko, Podstavek – Kameš, Huba, Faith, Hurtaj, Frolík – Šiška, Ďuriš, Uhnák, Štefanka, Čaládi – Dubec

Nedeľné stretnutie

Nové Zámky nastúpili v priebehu víkendu, na svoje druhé stretnutie na rumunskom ľade.V nedeľu sa Novozámčania predstavili na ľade Csíkszeredy, s ktorou už mali odohraté jedno stretnutie, v ktorom na domácom ľade zvíťazili. Tento krát opäť úspešne.

Na ľade Csíkszeredy to bol vyrovnaný duel ako sa patrí. Dá sa povedať, že o osude stretnutia rozhodol jeden muž. Juraj Faith, Ktorý zaznamenal 3 góly a keďže Blažíček inkasoval dvakrát, tak sa Novozámčania tešili z výhry 2:3.

Výsledok: 28.9.2014 Csík­szereda – HC Nové Zámky 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Tretiny: 1:2, 0:0, 1:1.
Góly a asistencie: 8. Tranca (Sjölund, Molnár Zs.), 47. Gecse – 6. Faith (Huba, Frolík), 13. Faith (Frolík). 59. Faith (Kameš)
Rozhodcovia: Gergely Lehel, Lascar Valentin- Rédai Botond, Csata Attila.
Vylúčenia: 1:7