Anton Hrachovský Kultúra

Tancovačky i modrá párty v Zámkoch: Inšpirujte sa ponukou spoločenských podujatí

Najbližšie dni v Nových Zámkoch prinášajú niekoľko možností, ako využiť voľné chvíle. Pre inšpiráciu vám prinášame viacero tipov, ako tak urobiť.

Ilustračný obrázok k článku Tancovačky i modrá párty v Zámkoch: Inšpirujte sa ponukou spoločenských podujatí
Foto: Anton Hrachovský

STAR WARS: VZOSTUP SKYWALKERA

piatok 17. januára o 17:00, Kino Mier

Niečo pre tých, ktorí ešte nevideli najnovší diel ságy Hviezdnych vojen. Kino Mier premietne v piatok podvečer záver príbehu, v ktorom sa zrodia nové legendy a odohrá sa konečný boj za slobodu galaxie.

ZÁBAVA NA NÁBREŽÍ

sobota 18. januára 2020 od 19:00, Dom MO MS, Nábrežná 24

V sobotu večer sa bude konať pravidelná zábava v budove Miestneho odboru Matice slovenskej. O hudbu sa postará DJ Laci Nagy.

NOVOZÁMOCKÝ PLES PRINCOV A PRINCEZNIČIEK

nedeľa 19. januára 2020 o 15:00, Cisársko-kráľovská historická Jazdiareň

V rámci podujatia Vyšehradské Vianoce sa v Nových Zámkoch odohrá aj zábava pre najmenších. Organizátori sa tešia na rozprávkové bytosti v sprievode rodičov vo veselých kostýmoch. Vstupné je pre deti do 10 rokov zadarmo, dospelí zaplatia 3 eurá. Ak sa rozhodnete vziať svoje ratolesti, bližšie informácie o vstupenkách sa dozviete na čísle 0905 182 500.

MATIČNÝ PLES

sobota 18. januára 2020 o 18:00, Spoločenská hala Šurany

Plesová zábava sa bude konať aj v susedných Šuranoch. Na Matičnom plese zahrá hudobná skupina Wendigo. Program obstarajú aj chorvátsky tamburášsky súbor Čunovski Bećari a folklórny súbor Hron. Za 35 eur na účastníkov čaká tiež komentovaná prehliadka svadobných krojov, tombola a dve večere, prípitok, víno, nealkoholické nápoje a káva. Organizátori privítajú, ak oblečenie dozdobia prvky folklóru. Vstupenky bolo možné zohnať na telefonickom kontakte 0917 668 341.

UJO ANJELSEN

nedeľa 19. januára 2020 o 10:00, Dom kultúry Kovak

Divadielko Dunajka prinesie s nedeľu dopoludnia rozprávku o ujovi Anjelsenovi s taškou plnou prekvapení. Stačí prestrieť čarovný obrus a rozprávky pána Andersena sú tu.

MODRÁ PÁRTY

nedeľa 19. januára 2020 o 15:00, OC Aquario

V nákupnom centre sa uskutoční šmolkovo-modrá karnevalová párty. Súťažiť sa bude aj o najlepšiu masku a chýbať nebude maľovanie na tvár a tvorivé dielne.

RODINNÉ STRIEBRO

od 5. decembra 2019 do – 25. januára 2020, Galéria umenia Ernesta Zmetáka

Aktuálna výstava je nahliadnutím do procesu tvorby zbierky a zároveň odpočtom o tom, čo sa za ten čas stihlo. Nejde o tradičnú prehliadku výlučne „top“ diel, pretože skutočné rodinné striebro nie je len o vrcholoch, ale aj o prekvapivých spodných prúdoch a vzácnych rozvetveniach.

ARCIBISKUPI V DEJINÁCH NOVÝCH ZÁMKOV

od 28. novembra 2019 do 22. februára 2020, Múzeum Jána Thaina

Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch otvorí výstavu s názvom „Arcibiskupi v dejinách Nových Zámkov“. Spomienková výstava pripemenie všetkých ostrihomských arcibiskupov, ktorí sa výraznejšie zapísali do dejín Nových Zámkov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie