Anton Hrachovský Iné športy

Šurany preverili fyzickú pripravenosť: Trójske bahno si užili desiatky ľudí, FOTO

V Šuranoch sa odohral prvý ročník prekážkového krosového behu Trójske bahno. Na účastníkov čakala trať s množstvom nástrah.

Ilustračný obrázok k článku Šurany preverili fyzickú pripravenosť: Trójske bahno si užili desiatky ľudí, FOTO
16
Galéria
Foto: Vlado Roško

Šurianske Trójske bahno dostalo svoj príznačný názov podľa lokality, popri ktorej sa konal samotný beh. Slovenská Trója je archeologickým náleziskom európskeho významu. Práve v týchto miestach sa našla soška sediacej ženy, známa ako Magna Mater alebo Hrádocká venuša, na ktorú si pamätáme zo slovenskej dvojkoruny.

Vytrvalci v Šuranoch

Trasa pripravená pre bežcov mala dĺžku zhruba 7,5 kilometra. Na trati museli účastníci behu zvládnuť 33 osadených prekážok. Okrem iných ich na trati čakali aj jamy s bahnom, jama s ostnatým drôtom, jama s futbalovou sieťou, balans na pňoch, nosenie 25 kg vriec, brodenie sa riekou Nitra, šplhanie na lane a mnoho iného.

Na štart sa postavilo 56 registrovaných bežcov. Do cieľa sa úspešne a bez zranení dostali nakoniec všetci účastníci.

Ako informovali organizátori, víťazom preteku sa stal každý, kto dobehol do cieľa. Autori medaile Karol Németh a Vašek Valenta sa pri jej zhotovovaní nechali inšpirovať už spomínanou soškou Hrádockej Venuše. Pre návštevníkov behu bol pripravený sprievodný program, ktorí však museli organizátori zrušiť kvôli dopoludňajšej nepriazni počasia.

Pri samotnom priebehu podujatia sa do pomoci zapojili aj dobrovoľní hasiči, Slovenský červený kríž, Zväz zdravotne ťažko postihnutých, dobrovoľníci z Miestneho odboru Matice slovenskej Šurany a z OZ Hrádocká Venuša. Podľa organizátorov sa už teraz pracuje na druhom ročníku tohto krosového behu.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Trójske bahno 2019 v Šuranoch
16
Galéria
Foto: Vlado Roško
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie