Anton Hrachovský Kultúra

Šurany hľadajú Palacinkožrúta: Na milovníkov sladkého čakajú hneď tri súťaže

Jedácke súťaže sú populárne predovšetkým v zahraničí. V Šuranoch budete môcť dokázať, koľko sladkých dobrôt sa do vás zmestí a akí šikovní ste v ich príprave.

Ilustračný obrázok k článku Šurany hľadajú Palacinkožrúta: Na milovníkov sladkého čakajú hneď tri súťaže

Mestské kultúrne stredisko Šurany v spolupráci so Strednou odbornou školou gastronómie a služieb Šurany zorganizovali už 4. ročník gastro súťaže Palacinka“fest“.

O tom, že ide o súťaž, o ktorú je zo strany divákov veľký záujem, svedčila ich návštevnosť v minulých rokoch. Svojou účasťou prispeli mladší i starší maškrtníci.

V Šuranoch tri palacinkové súťaže

Aj v roku 2019 sa bude počas festivalu súťažiť. A to hneď trikrát. Prvou je súťaž v príprave palaciniek. Zúčastnia sa jej dvojčlenné družstvá, účastníci nemusia byť vyučenými v odbore. Porota bude hodnotiť samozrejme hlavne chuť palaciniek, ale i kreatívne prevedenie. Návštevníci zase rozhodnú o víťazoch z hľadiska vzhľadu palaciniek. Tie víťazné nakoniec poputujú do tomboly.

Druhou súťažou je súťaž v jedení palaciniek o titul Palacinkožrúta. Úlohou účastníkov bude čo najrýchlejšie zjesť tri bohato obložené palacinky.

Premiéru bude mať v roku 2019 súťaž v obracaní palaciniek. Zvíťazí ten, kto v časovom limite 1 minúty najviackrát palacinku obráti na panvici.

V roku 2019 sa bude Palacinka“fest“ konať v piatok 18. októbra. Od 9:00 bude dostupný pre všetkých žiakov základných škôl v Šuranoch, neskôr, od 18:00 aj pre verejnosť v spoločenskej ha­le.

Ak si trúfate zúčastniť sa tejto sladkej súťaže, je to stále možné. Stačí sa prihlásiť elektronicky na adrese spol.hala.surany@gmail.com alebo telefonicky na čísle 0903 604 099 a to do štvrtka 17. októbra, vrátane. Vstup na podujatie bude návštevníkov stáť symbolické 1 euro. Atmosféru dotvorí vystúpenie dua Romana Tóthová – Patrik Kollár.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie