Anton Hrachovský Správy

Štúrovo pripravuje spustenie bikesharingu: Radnica chce ponúknuť aj cyklobalíčky

Radnica v Štúrove prichádza s populárnym systémom zdieľania bicyklov. Obyvatelia môžu už teraz využívať niekoľko cyklotrás.

Ilustračný obrázok k článku Štúrovo pripravuje spustenie bikesharingu: Radnica chce ponúknuť aj cyklobalíčky
Zdroj: TASR

Najnovším prírastkom v „cykloarzenále“ Štúrova je asfaltová cesta, ktorá predĺžila dunajskú promenádu od Mosta Márie Valérie až po železničný most cez Hron. Jej celková dĺžka je 2,9 km a slúži aj ako protipovodňová ochrana.

Štúrovská radnica tiež pripravuje v dnešnej dobe populárny bikesharing, čo je systém zdieľania bicyklov. „Služba bude spustená koncom októbra, ale už v septembri sme mali možnosť otestovať bicykle, ktoré budú v systéme slúžiť,“ informoval primátor Štúrova Eugen Szabó na webe mesta Štúrovo.

„Veľmi sa teším tomu, že naše cyklistické podujatia majú veľký ohlas. Myslím predovšetkým na cyklotúry, organizované v rámci Európskeho týždňa mobility,“ pokračuje Szabó.

Cyklotúry v Štúrove a okolí

Miestna radnica má plány aj do budúcnosti a plánuje ponúknuť aj zaujímavú pridanú hodnotu. Okrem projektovania hlavných cyklotrás v rámci mesta chce zužitkovať turistický potenciál okolia.

„Radi by sme privítali budúcoročných návštevníkov nášho mesta aj programovými cyklobalíčkami, ktoré ich zavedú do skrytých zákutí štúrovského regiónu,“ dodal prvý muž Štúrova.

Podporu má podľa Szabóa aj výstavba úseku európskej cyklomagistrály EuroVelo 6 na trase Kravany nad Dunajom – Štúrovo – Chľaba.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie