Anton Hrachovský Samospráva

Štúrovo mení systém nakladania s odpadom: Postará sa oň vo vlastnej réžii?

O nakladanie s komunálnym odpadom v Štúrove sa má po novom starať mesto. Miestna radnica zvažuje, že sa stane 100-percentným vlastníkom spoločnosti, ktorá za odpad zodpovedala.

Ilustračný obrázok k článku Štúrovo mení systém nakladania s odpadom: Postará sa oň vo vlastnej réžii?
Zdroj: TASR

Od nového roku vstúpilo mesto Štúrovo do „prechodnej“ fázy nakladania s komunálnym odpadom. Ešte donedávna túto oblasť zabezpečovala spoločnosť KSOH Štúrovo a. s.

Zmluvy medzi KSOH Štúrovo a radnicou vypršali k 31. decembru 2019. Štúrovská samospráva rozhodla, že od roku 2020 zabezpečí všeobecné komunálne činnosti vlastnými silami.

Na odpad hľadajú dodávateľa

Pre oblasť nakladania s odpadom si pôvodne chcelo nájsť externého dodávateľa.

„Posledné dni uplynulého roka však ukázali, že mnohé okolnosti sa vyvinuli inak ako sme to očakávali. Zmeny nastali v prvom rade v spoločnosti KSOH. Operatívne riadenie spoločnosti KSOH je zabezpečované maďarskou spoločnosťou NHSZ Tatabánya Zrt., ktorá vlastní 65 percent akcií KSOH,“ uviedol primátor Eugen Szabó s tým, že zvyšok akcií vlastní mesto Štúrovo.

Ako ďalej dodal, spoločnosť KSOH sa nezúčastnila výberového konania na odvoz odpadov v Štúrove. Firma NHSZ Tatabánya Zrt. zároveň ponúkla svoj podiel akcií v KSOH Štúrovu na odpredaj.

„V januári bude odvoz odpadov zabezpečovať KSOH obdobne, ako doposiaľ. V mesiaci január bude vykonaný hĺbkový audit spoločnosti KSOH, aby sa mohlo rozhodnúť o odkúpení zvyšného podielu akcií. Tým by sa mesto stalo 100%-ným vlastníkom KSOH,“ dodal Szabó.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie