Anton Hrachovský Kultúra

Strávite víkend v Nových Zámkoch? Aj takto si môžete užiť najbližšie voľné dni

Voľné dni môžete v Nových Zámkoch a okolí stráviť rôznymi spôsobmi. Inšpirujte sa ponukou, ktorú sme pre vás vybrali.

Ilustračný obrázok k článku Strávite víkend v Nových Zámkoch? Aj takto si môžete užiť najbližšie voľné dni
Foto: Anton Hrachovský

AKORDEÓNOVÁ SÚŤAŽNÁ PREHLIADKA

štvrtok 16. mája – piatok 17. mája, Dom kultúry Kovak

Počas dvoch dní sa bude konať akordeónová súťažná prehliadka umeleckých škôl. Otvorenie festivalu prebehne už vo štvrtok od 8:30, súťaž bude nasledovať od 9:15 do 15:00. V piatok bude súťaž pokračovať od 8:00 do 16:00, popri nej budú prebiehať majstrovské kurzy hry na akordeón (10:00 – 16:00). O 16:00 príde na rad vyhlásenie výsledkov.

MARIÁN MUDROCH

piatok 17. mája od 8:00 do 17:00 – sobota 18. mája od 9:00 do 13:00, Galéria umenia Ernesta Zmetáka

Novozámocká galéria vo svojom výstavnom programe venuje zvláštnu pozornosť členom skupiny A – R. Jedným z jej členov je aj Marián Mudroch. Aktuálna výstava popisuje kľúčové momenty jeho tvorby.

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ

sobota 18. mája od 14:30 do 22:00, Galéria umenia Ernesta Zmetáka a Múzeum Jána Thaina Nové Zámky

Počas Noci múzeí a galérií budú môcť Novozámčania zdarma navštíviť miestnu galériu i múzeum. V Galérii umenia Ernesta Zmetáka sa bude konať interaktívna zážitková prehliadka, výstava – komentovaná prehliadka, premietanie filmu o Paulovi Gauguinovi a tiež prehliadka výstav Lajosa Kassáka a Mariána Mudrocha.

Múzeum Jána Thaina predstaví jazdecký klub Redskin, ukážky výzdoby dekoračných masiek, zdobenie kraslíc, skúšku historických kostýmov, lukostreľbu, hry pre deti (šermovanie), prednášku historických zbraní spojenú s ukážkou, fotenie s rozprávkovými figurínami či hrnčiarsku dielňu. Konať sa bude aj vystúpenie ochotníkov. Chýbať nebude ani interaktívna hra zameraná na výstavu „Hrady kráľa Mateja“, prehliadka múzea a detský kútik.

POKÉMON: DETEKTÍV PIKACHU

sobota 18. mája – nedeľa 19. mája o 17:00, Kino Mier

Cez víkend sa bude opäť premietať celovečerný film založený na populárnom kreslenom seriáli. Tim Goodman je bývalý tréner Pokémonov a syn prominentného detektíva Harryho Goodmana. Keď jeho otec zmizne pri autonehode, príde Tim do mesta Ryme kde stretne detektíva Pikachu, ktorý bol Harryho bývalým Pokémonom. V sobotu sa bude premietať film so slovenským dabingom, v nedeľu to budú slovenské titulky.

SMELÉ KÁČATKO

nedeľa 19. mája o 10:00, Dom kultúry Kovak

Nedeľné dopoludnie priniesie bábkovú hru o káčatku, ktoré prekabátilo zlého vlka.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie