Anton Hrachovský Iné športy Šport

Slovenský Objav roka je zo Zámkov! Mladík má za sebou úspešnú sezónu

Jednému z novozámockých športovcov sa dostalo peknej pocty. Na Slovensku je podľa futsalových odborníkov najlepší.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský Objav roka je zo Zámkov! Mladík má za sebou úspešnú sezónu
10
Galéria

V roku 2020 sa konalo slávnostné vyhlásenie ankiet TOP FUTSAL. Okrem iných rozhodovali futsaloví odborníci aj v kategórii „Objav roka“. Práve v nej sa najviac zadarilo hráčovi z Nových Zámkov.

Objav roka zo Zámkov

Najlepším futsalistom sa podľa odborníkov stal Tomáš Drahovský, medzi ženami triumfovala Janka Červíková.

V kategórii Objav roka 2019 triumfoval hráč MŠK Nové Zámky Boris Druga.

V ročníku 2019/2020 sa predstavil v národnom drese a okrem toho je pevnou súčasťou miestneho futsalového klubu. Vo Varta lige strelil v drese Novozámčanov 9 gólov, ďalších 11 pridal v extralige juniorov.

„Túto sezónu hodnotím celkom pozitívne. Darilo sa mi na klubovej aj reprezentačnej úrovni. Chybičky sa našli, na nich sa budem snažiť popracovať,“ povedal po ocenení Boris Druga (na titulnej snímke vľavo).

Aj futsalistov zasiahla kríza spojená s novým koronavírusom. Najvyššia súťaž na Slovensku bola predčasne zrušená, rovnako ako ďalšie reprezentačné podujatia.

„Snažím sa byť doma, posilovať a behať. Dúfam, že čoskoro sa uvidíme na palubovke,“ dodal mladý futsalista na tému súčasnej situácie.

Vydarený ročník

Druga pôsobí vo Futsalovej extralige juniorov do 20 rokov, no je aj súčasťou A-tímu MŠK Nové Zámky, ktorý účinkuje vo Varta lige – najvyššej súťaži seniorov na Slovensku.

18-ročný futsalista je tiež členom reprezentácie do 20 rokov. Začiatkom roka 2020 sa zúčastnil aj reprezentačného kempu v španielskom Madride, kde strelil hetrik do siete španielskeho veľkoklubu Guadalajara F.S.

Vo fotogalérii: Boris Druga sa so slovenskou reprezentáciou zúčastnil sústredenia v Španielsku.

Na sústredení v Španielsku sa zúčastnili aj hráči Nových Zámkov
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie