Anton Hrachovský Šport

Slovenskí vodáci navštívili aj Nové Zámky: Pripravujú sa na Rio, ambície sú tradične najvyššie

Slovenskí kanoisti Erik Vlček s Jurajom Tarrom a kajakárka Martina Kohlová sa tvrdo pripravujú na štart športového vrcholu posledných štyroch rokov - Olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro. Medzi prípravou si našli čas navštíviť aj Nové Zámky. Ako im táto príprava ide a aké sú ich ambície v Brazílii?

Ilustračný obrázok k článku Slovenskí vodáci navštívili aj Nové Zámky: Pripravujú sa na Rio, ambície sú tradične najvyššie
Foto: Anton Hrachovský

Cez víkend sa v Nových Zámkoch, pri príležitosti otvorenia novej lodenice, objavilo hneď niekoľko známych vodáckych mien. Podporiť vznik nového športu v Nových Zámkoch totiž prišla trojica slovenských olympionikov Erik Vlček, Juraj Tarr a Martina Kohlová. Všetci traja sa už v auguste predstavia v slovenských farbách na Letných olympijských hrách 2016 v brazílskom Rio de Janeiro.

K prebiehajúcej príprave sa vyjadril najprv Erik Vlček. „Držíme sa plánu, ktorý máme pripravený, až kým nezačnú Olympijské hry. Dúfajme, že sa nám budú vyhýbať zranenia a choroby. Myslím si, že keď splníme plán prípravy, tak to dobre dopadne,“ prezradil Erik Vlček. "Máme pred sebou ešte Majstrovstvá Európy v Moskve, kde budeme štartovať na K4 na 1 000 metrov a K4 na 500 metrov. Potom sa už budeme sústrediť čisto len na Olympijské hry,“ dodal Vlček.

Nevyspytateľná Brazília

Na kvalitu vody v Brazílii sa sťažuje nielen mnoho odborníkov ale i samotných športovcov. „Boli sme sa tam minulý rok pozrieť, takže vieme čo nás čaká. Môže tam byť dosť nevyspytateľný vietor, ktorý sa tam točí z každej strany. S tým však nič nespravíme, na to sa treba prichystať a počítať s tým. Dúfajme, že tie podmienky budú vyhovujúce a regulérne a pretek bude pre všetkých zúčastnených v rovnakých podmienkach,“ vyslovil na margo kvality olympijskej trate v Brazílii Erik Vlček.

Ambície ako vždy – tie najvyššie

Juraj Tarr priblížil ambície, ktoré bude mať slovenský dvojkajak na Olympijských hrách. "V Riu sa chceme predviesť čo najlepšie. Je to však ešte celkom ďaleko, zatiaľ sme len v začiatočnej fáze prípravy. Najbližšie nás čakajú Majstrovstvá Európy a už na tých chceme čo najlepšie reprezentovať,“ prezradil Juraj Tarr, slovenský kanoista roka 2015.

Ďalšia do partie slovenských vodákov, Martina Kohlová, sa momentálne pripravuje vo svojom klube so svojím trénerom na Zlatých Pieskoch. „Chystám sa na dve sústredenia, prvé bude v Slovinsku v meste Bohinj a potom pôjdem do Španielska, kde sa budem pripravovať aj s olympijskou víťazkou a majsterkou sveta. Na to sa veľmi teším. A na záver budem vylaďovať formu doma,“ prezradila svoj plán prípravy Martina Kohlová.

Martina Kohlová obsolvovala už dve vystúpenia na Olympijských hrách. V Pekingu 2008 a Londýne 2012 štartovala ako členka dvojkajaku s Ivanou Kmeťovou. „Nechcem veľmi hovoriť, čo očakávam, pretože už som bola na dvoch Olympiádach, išli sme tam s veľkými ambíciami, tie sa nenaplnili a odchádzala som sklamaná. Jediné, čo by som teraz chcela, je odchádzať z OH spokojná a šťastná,“ vyznala sa slovenská kajakárka.

„Tento rok som urobila veľký progres a dúfam, že mi to do Olympijských hier vydrží a ešte to vystupňujem. Myslím, že keď budem konečne po OH spokojná, tak to bude moje najväčšie zadosťučinenie,“ dodala na záver rodáčka z Bratislavy.

Môže vás zaujímať:

V Nových Zámkoch vznikol nový klub: Zapustí u nás korene kanoistika? FOTO

Kapitán hokejistov vymenil hokejku za pádlo a varechu: Bude z neho vodák?

Do Nových Zámkov zavítajú majstri sveta, bude aj autogramiáda

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie