Anton Hrachovský Šport

Žiaci novozámockých škôl sa zúčastnili Školských Majstrovstviev okresu v atletike mladších žiakov a žiačok ZŠ, víťazi ktorých reprezentovali naše mesto na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja. Ktoré školy zabodovali najlepšie a ako nás víťaz reprezentoval na krajskom kole?

Ilustračný obrázok k článku Školské Majstrovstvá okresu v atletike: Víťazka zo Zámkov vybojovala aj krajské pódium
Zdroj: Archív ZŠ Hradná

Medzi školami dominovali na Školských Majstrovstvách okresu v kategórii dievčat základné školy z Nových Zámkov. V TOP 10 sa umiestnilo až šesť škôl, pričom obsadili prvé tri miesta.

Spomedzi individuálnych účastníčok sa najlepšie predviedla žiačka víťaznej školy ZŠ Hradná Laura Tomanová, ktorá si týmto výsledkom vybojovala právo štartu na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja v behu na 800 metrov dievčat. Na ´kraji´ sa Laura, žiačka piateho ročníka, prezentovala fantastickým výkonom s časom 2:39:07 a vybojovala tak pre seba i svoju školu celkovo tretiu priečku a pódiové umiestnenie.

Výborné výkony predviedli na Školských Majstrovstvách aj mladšie žiačky Kiara Kocihová v disciplíne behu na 60 metrov (2. miesto), Nikol Mazúchová v disciplíne na 600 metrov (2. miesto), Lea Prohacková v behu na 300 metrov (2. miesto).

Výsledky a poradie škôl Školských Majstrovstviev okresu v atletike mladších žiakov v kategórii dievčat

24. Pribeta ZŠ s VJM 15 1

Výsledky a poradie škôl Školských Majstrovstviev okresu v atletike mladších žiakov v kategórii chlapcov

V kategórii chlapcov zvíťazili žiaci zo štúrovskej ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským. Druhú priečku obsadila ZŠ Hradná z Nových Zámkov a tretiu ZŠ v Šuranoch na ulici SNP. V TOP 10 sa umiestnili aj ďalšie dve novozámocké školy – ZŠ G.Bethlena (4. miesto) a ZŠ Devínska (6. miesto).

Individuálne sa predviedol mladší žiak Tomáš Remiáš zo ZŠ Hradná v skoku do výšky (2. miesto), mladší žiak Dominik Grúnsky z tej istej školy v behu na 1 000 metrov (2. miesto).