Anton Hrachovský Šport

Šesť medailí pre našich atlétov: Aj titul Majstra Slovenska putuje do Zámkov

Na Majstrovstvách Slovenska získali novozámockí atléti niekoľko medailí. Niektorí zažili najlepší atletický týždeň ich športovej kariéry.

Ilustračný obrázok k článku Šesť medailí pre našich atlétov: Aj titul Majstra Slovenska putuje do Zámkov

Majsterka Slovenska zo Zámkov

V Trenčíne sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v najmladšej vekovej kategórii atletiky – mladšieho žiactva. Výborne si na nich počínala Liana Melíšková z novozámockého atletického clubu, ktorá deklasovala svoje súperky v hode loptičkou. Zvíťazila s takmer 8-metrovým náskokom vo veľmi kvalitnom osobnom rekorde 62,05 m. „Škoda len, že dobrá forma tejto zverenkyne trénerky Anny Schumichrastovej nekulminovala aspoň o 2 týždne skôr, kedy sa uzatvárala nominácia na medzinárodne stretnutie výberov najlepších pretekárov v kategórii mladšieho žiactva v poľskom Lowiczi. K jej aktuálnej vedúcej priečke v hode loptičkou chýbalo výkonom 55,03 len pár cm, čo bola rozhodujúca podmienka k záverečnej nominácii,“ povedal Peter Straňovský z AC Nové Zámky.

O druhú, bronzovú medailu sa zaslúžila v behu na 600 m Laura Tomanová v novom osobnom rekorde za 1:46,53. Ďalšie 2 finálové umiestnenia pridala Rebeka Žibritová 5. miestom v skoku do diaľky (449) a v behu na 60 m prek.(10.18) obsadila 8. miesto. K víťazstvu v hode loptičkou pridala Liana Melišková ešte finálové 6. miesto v behu na 60m časom 8,87.

Štyri medaile pre juniorov

Nečakane až štyri cenné medailové umiestnenia na dvojdňových Majstrovstvách juniorov v Bratislave získali pretekári AC Nové Zámky, pretože drvivá väčšina aktívnych pretekárov je z radov dorastu a predovšetkým staršieho a mladšieho žiactva. Podľa očakávanie získal zverenec trénera Ľudovíta Ivolku v hode kladivom striebornú medailu v osobnom rekorde Peter Suchan výkonom 53,85. V tejto najnáročnejšej vrhačskej disciplíne mu veľmi dobre sekundoval vekovo len dorastenec Miloslav Konopka, ktorý hodom 52,62 skončil hneď za ním na treťom mieste. Tak isto vekom dorastenec Karol Dráfi získal prvým behom pod 2 minúty vo svojej kariére v behu na 800 m nečakane bronzovú medailu časom 1:59,29. K nej pridal v behu na 1 500m štvrté miesto časom s časom 4:13,02.

Najväčším prekvapením bol však zisk bronzovej medaile Lei Farkas, ktorá ako staršia žiačka v novom veľmi, kvalitnom osobnom rekorde, ktorým prekonala aj klubový rekord, dosiahla v skoku do diaľky úctyhodných 550 cm. Takto L. Farkas spolu aj s K. Dráfim, zverenci trénera Juraja Száka, po utorňajších novozámockých Majstrovstvách Slovenska základných škôl uzavreli pre nich hádam najlepší atletický týždeň ich športovej kariéry.