Séria prehier je na konci: Zámčania nedali Popradu šancu, štvorbodový Pospíšil

Po piatich prehrách sa predstavili Novozámčania pod Tatrami. A domov nakoniec odchádzajú so všetkými tromi bodmi.

Ilustračný obrázok k článku Séria prehier je na konci: Zámčania nedali Popradu šancu, štvorbodový Pospíšil

Popradčanov po prehre v maďarskom Miškovci čakal ťažký zápas s Novými Zámkami, čo sa potvrdzovalo od úvodných minút. Viac ako samotný hokej pútali pozornosť verdikty rozhodcov. Počas pobytu Saliju na trestnej lavici trafil jeho spoluhráč Paukovček hosťujúceho Zbořila hokejkou do tváre a dlho sa nehralo.

Faul napokon rozhodcovia nepotrestali. Do prvej gólovej šance zápasu sa dostal v 8. minúte nikým nekrytým Jakúbek, ktorý ale svoje zakončenie podcenil. V ďalšom priebehu sa hra kúskovala najmä vďaka vzájomným vylúčeniam. Skóre zápasu otvoril v 19. minúte nechytateľnou strelou Šimun pri hre 4 na 4.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Na začiatku druhej tretiny boli hostia pohyblivejší a ťažili z vyhratých osobných súbojov. V 23. min výbornú prihrávku od Jakúbeka zúžitkoval na dvakrát Pospíšil. Novozámčania sa radovali aj v 26. minúte, keď v presilovke zvýšil na 3:0 tečom Bajtek. Späť do hry sa dostal Poprad v 33. minúte, keď presne zakončil Svitana.

Tretie dejstvo začali lepšie domáci, ktorí si vybojovali dve početné výhody za sebou. Okrem dvoch streleckých pokusov Zagrapana z ních ale nič nevyťažili. Hostia po štvrtý raz udreli v 49. minúte pri presilovke 4 na 3, keď dôrazný Ručkay prepasíroval puk cez padajúceho domáceho gólmana. Vzápätí mali rovnakú presilovkovú možnosť k dispozícii aj Popradčania. Domáca lavička si vzala aj oddychový čas, ale Popradčania aj tak nič nevymysleli a z tribún sa ozýval ohlušujúci piskot. Pred piatym gólom Nových Zámkov popradský brankár vychytal sólo tiesneného Juríka, no v 53. minúte už kapituloval. Pospíšil tvrdo vypálil, k odrazenému puku sa dostal Jakúbek a po blafáku zvýšil už na 1:5. Konečnú podobu skóre súboja tabuľkových susedov dal v 57. minúte Patrik Svitana, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase.

HK Poprad – MHC Nové Zámky 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 33. Svitana (MLynarovič, Brejčák), 57. Svitana (Bondra, Mlynarovič) – 19. Šimun (Kudla), 23. Pospíšil (Jakúbek, Hruška), 26. Bajtek (Pospíšil, Andersons), 49. H. Ručkay (Pospíšil, Zaťko), 53. Jakúbek (Pospíšil)

Rozhodovali: Korba, Rencz – Smrek, Vincze, vylúčení: 8:9 na 2 min., presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, 1362 divákov.

Zostavy

HK Poprad:
Nechvátal – Petran, Brejčák, Salija, Erving, Karalahti, Kundrik, Brincko – Takáč, Zagrapan, Abdul – Olejník, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Heizer, Lichanec – Belluš, Paukovček, Macík

MHC Nové Zámky:
Kristín – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Andersons, Hatala, Slávik – Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Šimun, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Henderson

Čo na to tréneri?

František Štolc ml., asistent trénera HK Poprad: „My sme do zápasu vstúpili s tým, že budeme tlačiť súpera. Nepremieňame však šance. Potom nám dali góly a opäť to malo rovnaký priebeh ako v predošlých zápasoch. Nové Zámky si to potom už postrážili takticky.“

Milan Jančuška, tréner MHC Nové Zámky: „Teší nás toto víťazstvo, sme radi za výhru v Poprade. Herne aj takticky sme hrali dobre, zvládli sme aj oslabovky a tiež presilovky. Verím, že toto víťazstvo nám pomôže do ďalších zápasov, a že to nakopne hráčov k lepšej forme.“

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.