Anton Hrachovský Správy

Rysuje sa oprava známej cesty Nové Zámky - Šaľa - Galanta? Prvé dátumy vnútri

Z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 bude financovaná obnova viacerých slovenských ciest v havarijnom stave. Jednou z nich je aj cesta I/75 na trase Nové Zámky - Šaľa - Galanta.

Ilustračný obrázok k článku Rysuje sa oprava známej cesty Nové Zámky - Šaľa - Galanta? Prvé dátumy vnútri
Zdroj: Dnes24.sk

"Slovenská správa ciest zabezpečuje štúdiu realizovateľnosti cesty prvej triedy „I/75 Galanta – Šaľa – Nové Zámky,“ uviedla Zuzana Hromcová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest. Cesta má mať dĺžku 40 kilometrov.

Vypracovanie takejto štúdie realizovateľnosti je základnou podmienkou vo veci správneho rozhodnutia a určenia postupnosti výstavby, modernizácie a rekonštrukcie úsekov ciest.

„Cieľom štúdie je navrhnutie technicky, ekonomicky a enviromentálne najvhodnejšieho riešenia trasy cesty I/75 v úseku Galanta – Šaľa – Nové Zámky. Rovnako aj vyhodnotenie už navrhnutých trás, prípadne doplnenie variantov a ich zhodnotenie,“ píše sa na webe Úradu pre verejné obstarávanie.

Ako sa ďalej na webe Úradu pre verejné obstarávanie uvádza, odhadovaná cena za vyhotovenie štúdie pre cestu I/75 na uvedenom úseku je 212,4 tis. € bez DPH (254,9 tis. € vrátane DPH).

„Predpokladaný termín vyhotovenia realizačnej štúdie je 12/2016,“ prezradila Zuzana Hromcová.

Lehota na predkladanie ponúk na prípravu štúdie je 26. apríla. Samotná príprava štúdie je plánovaná v horizonte päť mesiacov od uzavretia zmluvy s jej zhotoviteľom. Na tento účel majú byť využité prostriedky Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 (OPII).

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie