Anton Hrachovský Správy

Rúška priamo do domácností: Mesto zabezpečuje aj nákupy pre seniorov

Ochranné rúška šijú aj zamestnanci radnice. Pre zajednanie špeciálnych služieb treba mestský úrad kontaktovať.

Ilustračný obrázok k článku Rúška priamo do domácností: Mesto zabezpečuje aj nákupy pre seniorov
44
Galéria

Nosenie ochranných rúšok mimo bydliska je na Slovensku už povinné. O novom nariadení na zabránenie šírenia nákazy ochorením Covid-19 rozhodol Ústredný krízový štáb v utorok 24. marca.

Rúška pre seniorov

V uplynulých dňoch pristúpila k rozdávaniu bavlnených ochranných rúšok seniorom aj radnica v Nových Zámkoch. Starším ľuďom ich doručuje priamo do domácnosti. Rozvoz robí aj primátor Otokar Klein. Seniori, prosím ostaňte doma," vyzval najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva na sociálnej sieti.

Rúška šijú dobrovoľníci ale aj zamestnanci odboru sociálnych vecí na radnici. Okrem seniorov sú po telefonickom dohovore distribuované aj marginalizovaným skupinám obyvateľstva. „Požiadavky na rúška budú v závislosti od kapacitných možností dodané ešte v daný deň,“ informuje radnica.

Dovoz tovaru a obedov

Ďalšou službou je možnosť využiť nákup a donášku základných potravín, drogérie a liekov na predpis, voľnopredajných liekov na horúčku, priedušky či kašeľ. Platí sa len za tovar, dovoz je zadarmo.

„Požiadavky na základné potraviny a drogériu, ktoré budú nahlásené do 9:00 sa budeme snažiť dodať ešte v daný deň,“ informovala radnica s tým, že služba je určená pre osamelých seniorov, ktorí nemajú deti, prípadne deti žijú v inom meste, v zahraničí alebo sú v nariadenej karanténe a nemá im kto pomôcť.

Radnica tiež ponúka donášku obedov z reštaurácie Panoráma, ktorú prevádzkuje mestská príspevková organizácia Novovital. Za 3,90 eura dostanete polievku a hlavné jedlo. V cene je balenie a rozvoz.

Pre obe služby (rúška, strava/nákupy) treba kontaktovať radnicu telefonicky na číslach 035/6921 760, 035/6921 731 alebo mailom na adrese info@novezamky.sk.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Ulice Nových Zámkov sú takmer úplne vyprázdnené
44
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie