Anton Hrachovský Správy

Rozdávanie rúšok: V mestečku pri Zámkoch rozbehli pomoc pre ohrozených obyvateľov

V rámci opatrení pred možným ochorením COVID-19 začali v Nesvadoch s prideľovaním ochranných rúšok. Obyvatelia môžu využiť aj službu, ktorú zabezpečujú dobrovoľníci s podporou mesta.

Ilustračný obrázok k článku Rozdávanie rúšok: V mestečku pri Zámkoch rozbehli pomoc pre ohrozených obyvateľov
31
Galéria

Rovnako ako v iných mestách na Slovensku, aj v najmladšom slovenskom meste – v Nesvadoch platia bezpečnostné opatrenia. Ich dôvodom je snaha zabrániť šíriacej sa hrozbe nákazy novým koronavírusom. Miestni dobrovoľníci sa rozhodli, že predovšetkým staršia časť populácie potrebuje pomôcť. S podporou radnice tak začali distribuovať obyvateľom ochranné rúška a zabezpečujú pre nich nevyhnutné nákupy.

Nesvady rozdávajú rúška a rozvoz tovaru

Od štvrtka 19. marca sa v Nesvadoch začalo s doručovaním ochranných rúšok osobám starším ako 70 rokov. „Vďaka patrí sestrám Božského vykupiteľa, ktoré ušili prvých 200 rúšok, ktoré budú dobrovoľníkmi doručené na adresy poskytnuté mestským úradom,“ uviedla radnica v Nesvadoch.

Pre najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva je rizikom vyskytovať sa v spoločnosti. „Napriek doručeným rúškam prosíme seniorov, aby zbytočne nechodili von na verejné miesta ako sú obchody či lekárne, ale aby využili možnosť rozvozu potravín,“ varuje mestský úrad.

Úžasný čin dobrovoľníkov

Seniorom, imobilným, zdravotne postihnutým či ľuďom v karanténe sa dostane pomoci aj vo forme donášky tovaru. Raz denne zabezpečia dobrovoľníci nákup a rozvoz základných potravín, liekov bez predpisu a osobných hygienických potrieb.

Objednávky je možné podať mailom, sms alebo telefonicky, každé ráno od 8:00 do 10:00.

S nápadom donášky a rozdávania rúšok prišli dobrovoľníci z Občianskeho združenia United Nesvady-Naszvad.

S ich nápadom sa stotožnila i miestna radnica a tak získali jej plnú podporu. Svoje chvályhodné aktivity rozšírili aj na neďalekú obec Imeľ.

Bližšie informácie a detaily sa dozvedia na čísle 0907 356 446 a­lebo cez mail unitednesvady@gmail.com.

Pri prebratí nákupu je nutné dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Radnica prosí, aby obyvatelia túto pomoc nezneužívali. Je určená pre tých, ktorí majú problém s mobilitou, nemajú sa ako dostať do lekárne, pre ľudí v karanténe, zdravotne postihnutých a imobilných obyvateľov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie