Kultúra

Romantika v Zámkoch: TOP 5 miest, kam vziať svoju lásku

Je tu najromantickejší víkend roka. Premýšľate, ako najlepšie stráviť Valentína? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Ilustračný obrázok k článku Romantika v Zámkoch: TOP 5 miest, kam vziať svoju lásku
5
Galéria
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Kam vziať partnera stráviť valentínske chvíľky? Ak nechcete stráviť sviatok zaľúbených iba v reštaurácii či kine, prinášame zopár tipov, kam v Nových Zámkoch prípadne okolí vyraziť a nič pritom nepokaziť.

Berek

Lesopark Berek je ideálnym miestom na romantické prechádzky. Pýši sa stromami, ktoré dosahujú stovky rokov a niektoré sú zákonom chránené. Ide o tichú a najčistejšiu časť mesta. Autom sa sem nedostanete. Vyberte sa sem peši alebo na bicykli mostom cez rieku. Po prechádzke môže dobre padnúť aj občerstvenie či horúci čaj, ktoré ponúka tamojšia reštaurácia.

V Berku sa nachádza aj zvieracia škôlka. Možnosť vidieť, pohladkať a nakŕmiť mláďatká vašu polovičku určite dojme.

Lavička lásky

Pokojným miestom vhodným na trávenie spoločných chvíľ je aj Sihoť pri rieke Nitre. Okrem rieky sa v tejto lokalite nachádza aj jazero, starý mlynský náhon, detské ihrisko i posedenia ako stvorené na grilovanie. Nezabúdajte, že láska ide aj cez žalúdok.

Na Sihoti sa nachádza aj ´lavička lásky´, pri ktorej sa zaľúbenci zo Zámkov stretávajú už od roku 2017. Nájdete ju pri mlynskom náhode a osadila ju sem radnica.

Ak vám bude na grilovanie zima, aj na Sihoti sa dá očariť vašu partnerku alebo partnera v reštaurácii nachádzajúcej sa v blízkosti jazera.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Hrádza

Aj prechádzka po hrádzi môže mať svoje čaro. Zaľubenci sa na ňu možu vydať napríklad pri Berku a prejsť sa až po Zúgov. Hrádza lemujúca rieku Nitru poskytne pohľad na alej starých čerešňových stromov, ktoré sú pre túto lokalitu príznačné. Ak sa rozhodnete pre smer Berek, niekoľko minút potom, ako miniete most sa dostanete do miestnej lodenice. Svoju základňu v nej má novozámocký vodácky klub.

Podchvíľou môže prísť vhod krátky odpočinok. Na to sa priam núkajú grilovacie stoly, či lehátka, prípadne hojdačky na detskom ihrisku. To všetko ponúka rekreačná plocha na Čerešňovej ulici ale i Sihoť na druhom konci hrádze.

Romantika v kaštieli

Kúsok od Nových Zámkov leží Palárikovo a v ňom poľovnícky kaštieľ. Pozornosť púta dominantný anglický park, ktorý znásobuje krásu vidieckeho šľachtického sídla.

Okolie tejto národnej kultúrnej pamiatky je priam stvorené na žiadosť o ruku svojej vyvolenej. Nezameniteľné chvíle v krásnom prostredí si môžete dopriať aj pri rôznych aktivitách ako lukostreľba, golf, bowling či návšteva stajní. Ideálnou voľbou je zakončiť spoločný deň nocou v historickom kaštieli. Aj to je jedným z dôvodov, prečo príde pri slove romantika človeka na um práve toto miesto.

Wellnes s výhľadom

Len 40 kilometrov od Zámkov leží malebné Štúrovo s náprotivkom na pravom brehu Dunaja, s maďarským Ostrihomom. Obe tieto mestá ponúkajú možnosti stráviť romantické chvíle s polovičkou. Lákadlom je bezpochyby možnosť zregenerovať a spoločne si oddýchnuť v štúrovskom wellnese s jedinečným výhľadom na baziliku v Ostrihome.

Za zmienku stojí i samotná bazilika na maďarskej strane Dunaja, z ktorej sa vám naskytne úchvatný pohľad na široké okolie. Útulný Ostrihom ponúka spleť starovekých uličiek, kde sa dá napríklad ochutnať tradičná maďarská kuchyňa, či skvelé vínko . A ak to počasie dovolí, zaujímavou môže byť aj prechádzka po Moste Márie Valérie.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Romantické miesta v Nových Zámkoch a okolí
5
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie