Viktória Botošová Hokej

Repríza minuloročného finále MOL ligy: Už tento piatok na našom ľade

Dnes zavíta na náš štadión minuloročný finalista MOL ligy rumunský Brašov. Ten má určite Novozámčanom čo vracať. Boli to práve hokejisti z Nových Zámkov, proti ktorým Brašov vo finále prehral minulý ročník MOL ligy 2:4 na zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Repríza minuloročného finále MOL ligy: Už tento piatok na našom ľade
Zdroj: Webnoviny.sk

Nové Zámky sa však určite len tak ľahko nedajú. V doterajšom priebehu MOL ligy odohrali výborné stretnutia. Premožiteľa v riadnom hracom čase našli iba v jedinom prípade. Ich bilancia je pozoruhodná: 8 zápasov z toho 4 výhry v riadnom hracom čase, 2 po predĺžení, 1 prehra po nájazdoch a 1 prehra v riadnom hracom čase. V poslednom zápase nedali Zámčania šancu maďarskému Ferencvárošu. Hoci po dvoch tretinách bol stav 4:3, v poslednej naši hráči nastrieľali svojmu súperovi góly a pripísali si tak víťazstvo 7:3. Najproduktívnejším hráčom HC Nové Zámky je Martin Frolík, ktorému patrí s bilanciou 4+8 celkovo piate miesto v ligovej produktivite.

Hoci je Brašov minuloročný finalista, v tomto ročníku ďaleko zaostáva za svojimi očakávaniami. Vizitka 9 bodov zo 7 zápasov a iba 2 výhry v riadnom hracom čase, je na finalistu málo. Jeho hráčov, ale nakopol práve posledný zápas, v ktorom porazili Csíkszered v posledných minútach 3:4. Najproduktívnejším hráčom „Corony“ je slovenský forward Martin Saluga, ten si v doterajšom priebehu pripísal na svoje konto 5 gólov a 6 asistencií.

Novozámockých fanúšikov hokeja čaká teda výborné stretnutie, ktoré by si nemali nechať ujsť. Začiatok je naplánovaný na 18:00.

Dnešný zápas: 10.10.2014 HC Nové Zámky – Brasov 18:00