Anton Hrachovský Správy

Rekonštrukcia mosta pri kúpalisku v Nových Zámkoch: Prejazdný má byť ešte tento rok

Doprava v Nových Zámkoch dostáva zabrať. Prispelo k tomu aj uzavretie jedného z mostov.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia mosta pri kúpalisku v Nových Zámkoch: Prejazdný má byť ešte tento rok
17
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

Rekonštrukcia mosta na ceste I/75 pri novozámockom kúpalisku má byť ukončená počas novembra a decembra. Ako odznelo na spoločnom stretnutí Slovenskej správy ciest (SSC) a predstaviteľov mesta, konečný termín závisí od počasia.

Objavili sa nečakané problémy

Most sa začal opravovať v júli tohto roka, keď ho uzavreli z dôvodu zlého technického stavu. Ako sa uvádza v správe Martina Moravčíka zo Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity, 70 metrov dlhý a 50 rokov starý most bol zhotovený technológiou, aká je dnes už neprípustná.

„Keď sa v júli 2019 začala odkrývať vrchná vrstva vozovky, objavili sa vážne problémy. Profesor Moravčík vo vyjadrení k zistenému stavu mosta uviedol, že tu došlo k odhaleniu aj poškodeniu predpínacích drôtov mosta a prakticky 100 percent výstuže bolo nesúdržnej a bez ochrany. Tento stav je zo statického hľadiska neprijateľný a veľmi vážny,“ informoval o tom magistrát.

Rekonštruovaný most sa ešte v lete úplne uzavrel, čo podľa mesta spôsobilo v Nových Zámkoch vážne dopravné problémy. „Navyše po uzavretí Vážskeho mosta v Komárne SSC aj napriek nášmu nesúhlasu presmerovala do Nových Zámkov ťažkú nákladnú dopravu z obchádzkových trás do Komárna. Od septembra sa jediný prejazdný most pri bývalom Elektrosvite úplne zapchal,“ skonštatoval magistrát.

Vedenie mesta preto na stretnutí s predstaviteľmi SSC zaujímalo, či most pri kúpalisku bude môcť po rekonštrukcii slúžiť aj ťažkej kamiónovej doprave.

„Zástupca zhotoviteľa ubezpečil, že nákladná doprava v tomto úseku nebude vylúčená, pretože zvolené technické riešenie zabezpečí dostatočnú nosnosť mosta,“ uviedol mestský úrad.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Kontrolné merania na rekonštruovanom moste pri Štrande v Nových Zámkoch
17
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie