Zdroj: Facebook

Rekonštrukcia atletického oválu na Sihoti: Mesto uspelo so žiadosťou o dotáciu

Niekoľko miliónov eur pôjde na rekonštrukciu atletických štadiónov. Patrí medzi ne aj ten v Nových Zámkoch.

Anton Hrachovský Iné športy
Anton Hrachovský Iné športy

Rekonštrukcia atletického oválu na Sihoti: Mesto uspelo so žiadosťou o dotáciu

Niekoľko miliónov eur pôjde na rekonštrukciu atletických štadiónov. Patrí medzi ne aj ten v Nových Zámkoch.

Zdroj: Facebook

Na sústredení Slovenského atletického zväzu vo Vysokých Tatrách sa okrem iného rozdeľovali dotácie na rekonštrukciu atletických štadiónov a oválov na Slovensku.

Výkonný výbor potvrdil rozhodnutie o rozdelení celkovej dotácie 5 miliónov eur, ktorú získal od štátu, medzi úspešných žiadateľov. Slovenský atletický zväz o tom informuje v reportáži na sociálnej sieti.

Podľa prezidenta zväzu Petra Korčoka sa nakoniec medzi 23 úspešných žiadateľov rozdelí suma vyššia než 5 miliónov, zväz totiž garantuje časť financií aj z vlastného rozpočtu.

Ide o súčasť balíka 21 miliónov eur, ktoré ktoré v júni 2019 vláda vyčlenila na rekonštrukciu a výstavbu športovej infraštruktúry do roku 2021.

Nové Zámky medzi úspešnými žiadateľmi

Z 33 uchádzačov o dotáciu, ktorí súhrnne žiadali prostriedky vo výške viac ako deväť miliónov eur, sa podľa Korčokových slov snažil zväz proporčne podporiť samosprávy i prevádzkovateľov atletických štadiónov na celom území SR, „od západu po východ“.

Medzi podporenými projektmi je aj ten zaoberajúci sa atletickým štadiónom na Sihoti v Nových Zámkoch.

V Zámkoch by malo prísť k obnove bežeckého povrchu a rozšíreniu počtu tratí zo šesť na osem.

Rozšírenie dráhy

Podľa prezidenta zväzu má ísť v prípade Nových Zámkov o jednu z väčších investícií. Rovnako ako aj Žiline, Martine a Banskej Bystrici má ísť aj v Zámkoch o zvýšenie počtu dráh na 400-metrových ováloch. Cieľom je rozšírenie počtu dráh na osem. V Nových Zámkoch je doposiaľ iba šesť dráh.

Zväz odsúhlasil Novým Zámkom sumu 350-tisíc eur. Spolufinancovaním by sa malo pridať aj mesto a to čiastkou 40 % z rozpočtu projektu.

Ešte začiatkom septembra rokovali novozámockí poslanci o návrhu podania žiadosti o túto dotáciu. So spolufinancovaním vo výške 267-tisíc eur vtedy súhlasilo 23 z 25 poslancov.

Na ťahu je teraz podľa prezidenta Slovenského atletického zväzu Petra Korčoka samospráva. Pre definitívne udelenie dotácie je potrebné mať pripravenú dokumentáciu a garantovať spolufinancovanie.

„Sme radi, že sme na zväze so žiadosťou o dotáciu uspeli. Pre atlétov v Nových Zámkoch je to dobrá správa,“ povedal predseda novozámockého atletického klubu Štefan Straňovský.

Okrem Nových Zámkoch uspeli projekty v mestách Žilina, Banská Bystrica, Martin, Košice, Humenné, Nitra, Spišská Nová Ves, Svit, Považská Bystrica, Piešťany, Malacky, Čadca, Dubnica nad Váhom, Banská Štiavnica, Zvolen, Krupina, Dolný Kubín, Žiar nad Hronom, Moldava nad Bodvou, Lučenec, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš.

Žiadať o ne mohli vlastníci či správcovia atletických štadiónov – mestá, obce, samosprávne kraje i športové kluby. Dotácie sú určené prioritne na rekonštrukciu štadiónov so 400-metrovým atletickým oválom, prípadne i na rekonštrukciu štadiónov s 300-metrovou dráhou.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín