Anton Hrachovský Samospráva

Radnica v Nových Zámkoch plánuje verejnú zbierku: Jej výťažkom podporí dobrú vec

Novozámocká radnica plánuje vyhlásiť dobrovoľnú zbierku. Výťažok z nej pôjde na pomoc kriticky chorým novorodencom.

Ilustračný obrázok k článku Radnica v Nových Zámkoch plánuje verejnú zbierku: Jej výťažkom podporí dobrú vec
Zdroj: Pixabay.com

Odbor sociálnych vecí, školstva a kultúry Mestského úradu Nové Zámky pripravil návrh na vyhlásenie dobrovoľnej zbierky určenej pre Novorodeneckú kliniku v našom meste. Miestni poslanci zbierku ´Na pomoc bábätkám´ jednohlasne schválili.

Pomoc pre najzraniteľnejších

Usporiadateľom zbierky je novozámocká radnica, jej účelom je použitie výnosu zo zbierky pre neinvestičný fond na pomoc najmenším na poskytovanie vysokošpeciali­zovanej starostlivosti extrémne nezrelým a kriticky chorým novorodencom.

„Novozámocká novorodenecká klinika má nadregionálny charakter a ošetruje deti nielen z nášho okresu ale aj z celého západu a juhu Slovenska. Nedá mi nespomenúť jedno meno. Tým je meno profesora Bauera, ktorý spravil z jedného štandartného okresného oddelenia špičkové pracovisko, ktoré sa stará o deti, ktoré by inak nemali šancu prežiť,“ nechal sa počuť poslanec Silvester Demo.

Podporiť novorodenecké oddelenie v Nových Zámkoch bude možné vkladom na účet i hotovosťou v kostole.

Záujemcovia budú môcť pomôcť zaslaním financií na účet mesta Nové Zámky: SK50020000000­00012039172 v dňoch od 2. do 16. decembra 2018 alebo v hotovosti do prenosnej pokladnice mesta s označením ´Dobrovoľná zbierka´. Tá bude umiestnená vo vstupných priestoroch Rímskokatolíckeho kostola Povýšenia sv. Krížana Hlavnom námestí počas konania Adventného benefičného koncertu 16. decembra.

Výťažok zbierky bude príjemcovi poukázaný na účet fondu do 21.decembra 2018.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie