Anton Hrachovský Samospráva

Radnica plánuje vyčistiť vjazd do Zámkov: Zmiznúť má aj opacha pre železnicou

Nové Zámky sú v roku 2020 hlavným mestom kultúry Slovenska. Niektoré lokality však akoby dokazovali opak. Veci sa možno pohnú k lepšiemu.

Ilustračný obrázok k článku Radnica plánuje vyčistiť vjazd do Zámkov: Zmiznúť má aj opacha pre železnicou
Zdroj: Dnes24.sk

Vjazd do Nových Zámkov smerom od Bratislavy a Nitry by mohol byť v budúcnosti na pohľad príjemnejší. Estetickosť prostredia narúša neudržiavaný stredový pás na ceste od cintorína po semafory na Výpalisku.

Krajší vjazd do Zámkov

Väčšina stredového pásu na štvorprúdovej štátnej ceste je majetkom Slovenskej správy ciest, zvyšok vlastní Slovenský pozemkový fond, mesto a fyzické osoby. Pás je zarastený burinou a hromadí sa na ňom zemina, ktorá sa v čase dažďa vyplavuje na cestu.

V budúcnosti by sa tento stav mohol zmeniť.

„Mesto požiadalo vlastníkov, ktorými sú štátne inštitúcie, o súhlas, aby zamestnanci mestského úradu mohli stredový pás vykosiť, očistiť od nánosu zeminy a vysadiť zeleňou, aby vjazd do mesta získal krajší vzhľad,“ uviedla radnica na svojom webe.

Ošarpaná opacha má zmiznúť

Na sociálnej sieti sa pravidelne objavuje kritika zo strany občanov smerom k okoliu železničnej stanice. To je permanentne „útočiskom“ ľudí bez domova ale i neprispôsobivej časti obyvateľstva.

Okrem ľudského faktoru špatia okolie stanice aj staré, neudržiavané či „zabudnuté“ objekty. Na jeden taký sa tiež nedávno poukázalo na sociálnej sieti.

Pri stanovišti taxíkov niekoľko desiatok metrov pred železničnou stanicou je „búdka“ so satelitnou anténou. Využívaná nie je, zato je ošarpaná, rozbitá, trčia z nej káble. Podľa radnice nie je majetkom mesta. Patriť má súkromnej inštitúcii, ktorá ju prenajíma taxislužbe.

„Mesto oslovilo majiteľa objektu a vyvíja úsilie na odstránenie tejto atrakcie predstaničného priestoru,“ uviedla radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie