Anton Hrachovský Šport

Proti favoritovi ťahali Zámčania za kratší koniec: Na semifinále stále strata

V novozámockej hale Milénium sa hrala dohrávka hádzanárskej ligy medzi domácimi a hráčmi majstrovského Tatrana Prešov. Zámčania bojovali do posledných minút, na výhru to však nestačilo.

Ilustračný obrázok k článku Proti favoritovi ťahali Zámčania za kratší koniec: Na semifinále stále strata

Hádzanári Nových Zámkov v dohrávke 3. kola nadstavbovej A-skupiny (o 1. – 6. miesto) zaváhali na domácej palubovke s najlepším slovenským celkom Tatranom Prešov. Hoci domáci ešte 16 minút pred koncom prehrávali len o tri góly, hráči Prešova pridali päť gólov za sebou a definitívne rozhodli o osude stretnutia. V súperovom drese sa 9 gólmi blysol ex-Novozámčan Oliver Rábek.

Zámčania tak zaznamenali tretiu prehru v rade a v najbližšom kole sa opäť predstavia proti Prešovu, no tentoraz na jeho palubovke. Na postupovú štvrtú priečku, ktorú okupujú Topoľčany. Celej nadstavbe, podobne ako základnej časti, kraľuje práve prešovský Tatran.

HC Štart Nové Zámky – Tatran Prešov 31:38 (15:18)

Najviac gólov: Straňovský 6/2, Vadkerti 6/1, Tilandy 5 – Číp 11, Rábek 9, Krok 8
Priebeh: 2:0, 4:4, 7:7, 9:12, 12:14, 15:18, 18:22, 22:25, 23:31, 27:36, 31:38
Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 0:1, 7 m hody: 4/3 – 1/1, 300 divákov

Výsledok druhého stredajšieho zápasu:
HC Sporta Hlohovec- HKM Šaľa 28:30 (15:16)

Najviac gólov: Majbík a Takáč po 4, Tschur 4/2 – Polakovič 11/1, P. Krok 5, Michniewicz 4
Rozhodovali: M. Sivák a Oťapka, vylúčení: 4:4, 7 m hody: 4/3 – 1/1 , 300 divákov