Práca

Profesia.sk: Vyhlásili sme najatraktívnejších zamestnávateľov za rok 2014

Spoločnosť Profesia v spolupráci s mesačníkom Forbes vyhlásili výsledky prieskumu Najatraktívnejší zamestnávateľ 2014. Ľudia na Slovensku by chceli pracovať pre firmu, ktorá im umožní mať zaujímavú pracovnú náplň a charakter práce, je silnou, známou značkou a poskytne im možnosť rastu.

Ilustračný obrázok k článku Profesia.sk: Vyhlásili sme najatraktívnejších zamestnávateľov za rok 2014
Zdroj: Dnes24.sk

V 3. ročníku prieskumu Najatraktívnejší zamestnávateľ hlasovalo 6 430 respondentov, ktorí si vyberali najlepšieho zamestnávateľa spomedzi 158 firiem z ôsmich kategórií. Respondenti si najprv zvolili oblasť, v akej by chceli pracovať, a následne z firiem v danej oblasti zvolili pre seba najatraktívnejšieho zamestnávateľa. Okrem najúspešnejších firiem v jednotlivých odvetviach sme vytvorili desiatku najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku.

Aj v tomto roku už po tretíkrát v celkovom rebríčku zvíťazila spoločnosť Google. Na Google sa ľuďom najviac páči, že ide o silnú, známu značku ponúkajúcu možnosť sebarealizácie a tvorivosti. Oceňujú tiež zaujímavú pracovnú náplň a charakter práce. Číslom jeden je Google nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Vysoké skóre mal Google tiež medzi absolventmi a študentmi vysokých škôl.

Na druhom mieste skončil Volkswagen Slovakia, na ktorom respondenti oceňovali najmä dobré platové ohodnotenie a benefity, pracovnú istotu a dlhodobú tradíciu firmy, rovnako ako to, že ide o silnú, známu značku.

Treťou najatraktívnejšou na prácu je firma Eset. U ľudí rezonuje ako firma s dobrým menom, kvalitnými službami a ide o silnú, známu značku. Vysoko oceňovaná je najmä medzi ľuďmi vo veku od 25 do 34 rokov s vysokoškolským vzdelaním.

Na 4. mieste skončila J&T z kategórie financie, bankovníctvo a poisťovníctvo. Piata v poradí skončila najlepšia spoločnosť v oblasti doprava, špedícia a logistika, DHL Express (Slovakia).

Na 6. priečke sa ocitol internetový obchod Martinus.sk, nasledovaný spoločnosťou Kempinski Hotels / Slovakia.

Prvú desiatku uzatvárajú Policajný zbor, Slovenský plynárenský priemysel, a.s., a Národná banka Slovenska.

Ľudia by chceli zaujímavú pracovnú náplň

Okrem samotnej otázky, ktorý zo zamestnávateľov je pre respondentov najatraktívnejší, môžu ľudia uviesť, prečo sa rozhodli práve pre danú spoločnosť. Najsilnejším atribútom, ktorý ľudia uvádzali, je zaujímavá pracovná náplň a charakter práce. Tento dôvod uviedla skoro tretina respondentov. Podľa toho, že je firma silnou, známou značkou sa rozhoduje 13% respondentov a ďalším 11% ľudí závisí najmä na možnosti rastu.

Ak práca v obchode, tak v eshope

Najviac ľudí v prieskume uviedlo, že by chcelo pracovať v priemysle. Druhou najčastejšie uvádzanou oblasťou boli informačné technológie alebo telekomunikácie, nasledované obchodom.

Pre ľudí, ktorí chcú pracovať v cestovnom ruchu je najlákavejším zamestnávateľom Kempinski Hotels, pre ľudí so záujmom o dopravu či špedíciu víťazí DHL Express. Ak sa ľudia zaujímajú o financie a bankovníctvo, najlákavejšie pre nich pôsobí J&T. Pre informatikov je jednoznačným víťazom Google.

Pre ľudí zaujímajúcich sa o obchod je najlepším zamestnávateľom Martinus.sk. Ak sa ľudia rozhodli, že by chceli pracovať v priemysle, najatraktívnejším zamestnávateľom je pre nich Volkswagen Slovakia. V stavebníctve pre ľudí ako najatraktívnejší zamestnávateľ rezonuje spoločnosť Strabag, v oblasti štátnej správe je najatraktívnejším zamestnávateľom Policajný zbor.

(PR) – Za obsah zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie