Anton Hrachovský Samospráva

Problémy na železničnej stanici v Zámkoch: Na poriadok má už dohliadať polícia

Vedenie železničnej stanice v Nových Zámkoch požiadalo mesto o pomoc. Na poriadok v jej priestoroch tak bude dohliadať polícia.

Ilustračný obrázok k článku Problémy na železničnej stanici v Zámkoch: Na poriadok má už dohliadať polícia
Zdroj: Facebook Otokara Kleina

Pre mnohých ľudí je železničná stanica a jej vestibul vstupnou bránou do mesta. Či už ide o pravidelne dochádzajúcich za prácou a štúdiom alebo turistov a návštevníkov mesta. To, čo čakajúci v jej priestoroch častokrát zažívali, však do slušného sveta nepatrí.

Cestujúci boli často svedkami obťažovania neprispôsobivými občanmi, keď už nie v priamej konfrontácii, tak určite estetickým a zápachovým spôsobom. Sťažnosti ľudí sa začali šíriť aj na sociálnych sieťach, mesto sa teda spolu s vedením stanice rozhodlo konať.

„Z dôvodu dlhodobej neúnosnej situácie a neschopnosti kompetentných riešiť situáciu v priestoroch železničnej stanice a na priľahlých verejnosti prístupných miestach, požiadal prednosta železničnej stanice Nové Zámky mesto o posluprácu, resp. o pomoc,“ oznámil náčelník novozámockej mestskej polície Jozef Tököly.

Dňa 12. marca sa z toho dôvodu uskutočnilo pracovné stretnutie aj za účasti náčelníka mestskej polície v Nových Zámkoch Jozefa Tökölyho, primátora mesta Otokara Kleina a prednostu železničnej stanice Vojtecha Šebenu. Dohodnuté na ňom boli spôsoby riešenia tohto spoločenského problému. Problematické územie totiž nepatrí mestu.

Dohliadať budú mestskí policajti

Po novom bude na poriadok na železničnej stanici v Nových Zámkoch dohliadať mestská polícia. „Na základe žiadosti začali hliadky mestskej polície v pravidelných intervaloch kontrolovať dodržiavanie verejného poriadku a čistoty vo vnútorných, ako aj vonkajších priestoroch stanice. Mestská polícia má v úmysle umiestniť vo vestibule stanice dve kamery KBS (Kamerového bezpečnostného systému). Umiestnením kamier by sa bezpečnosť podstatne zvýšila, nakoľko by boli kamery nepretržite monitorované,“ vysvetlil Jozef Tököly, náčelník Mestskej polície v Nových Zámkoch a dodal, že „Hliadkam sa za prvý týždeň podarilo nastoliť vo vestibule stanice poriadok a čistotu.“

„Železničná stanica je vstupnou bránou do mesta. Týmto frekventovaným miestom prejde veľké množstvo ľudí a je nemysliteľné aby skupina neprispôsobivých asociálov a kriminálnikov ohrozovala akýmkoľvek spôsobom týchto ľudí. Mestskej polícii bolo umožnené problém riešiť a som presvedčený, že problém rázne doriešime v prospech slušných občanov a návštevníkov mesta,“ uzavrel policajný náčelník.

Foto: ilustračné

Rýchle správy

Najčítanejšie