Anton Hrachovský Správy

Primátor Zámkov mieri do parlamentu: Kandidovať bude za stranu bývalého ministra

O post vo vysokej politike sa uchádzajú viacerí zástupcovia z Nových Zámkov. Medzi nimi aj samotný primátor mesta Otokar Klein či jeden z jeho zástupcov.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Zámkov mieri do parlamentu: Kandidovať bude za stranu bývalého ministra
10
Galéria

Slovensko čaká ďalší volebný rok. Už o necelé tri mesiace sa obyvatelia našej krajiny vyberú k volebným urnám, aby si zvolili svojich zástupcov do Národnej rady Slovenskej republiky.

Jej predseda Andrej Danko stanovil dátum volieb na sobotu 29. februára 2020. Voliči si budú vyberať zo zástupcov 25 politických strán, hnutí a koalícií.

Do volieb aj predstavitelia radnice v Nových Zámkoch

O priazeň voličov by sa mal uchádzať aj súčasný primátor Nových Zámkov Otokar Klein. Podľa predbežných informácií sa ocitol na kandidátnej listine strany Dobrá voľba, ktorú založil exminister rezortov vnútra a zdravotníctva Tomáš Drucker.

Prvý muž Nových Zámkov Otokar Klein by mal figurovať na kandidátke na 16. mieste.

Kleinovu kandidatúru potvrdila hovorkyňa strany Martina Šoltésová. Popri Kleinovi by mal za Druckerovu stranu kandidovať aj druhý viceprimátor Nových Zámkov Norbert Kádek. Do volieb pôjde z 94. miesta kandidátky.

Okrem Kleina a Kádeka by mal za Dobrú voľbu kandidovať z okresu Nové Zámky aj starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík (5. miesto), advokát Martin Kanás zo Šurian (29.), starostka Palárikova Ľubica Karasová (40.), starosta Bánova Miloš Rybár (51.), starostka Branova Andrea Šulíková (62.), stavbyvedúci Jozef Zemanik (69.) či vysokoškolský pedagóg Oto Hlavatý (70. – obaja Nové Zámky).

Ďalej by mali na kandidátke figurovať prednosta Obecného úradu Dvory nad Žitavou Boris Koprda (74.), vysokoškolský pedagóg Ján Kosiba z Podhájskej (92.), riaditeľka ZŠ Gábora Bethlena Iveta Rajčániová (105.), starosta obce Bardoňovo Tibor Černák (116.), lekárka Jana Oršulová z Nových Zámkov (127.), právnička Petra Bednáriková (129.) z Nových Zámkov, administratívno – ekonomická pracovníčka Soňa Matejíčková (132.) zo Šurian a vodič Róbert Oravecz (153.) z Dubníka.

Štátna komisia pre voľby sa stretne v piatok 6. decembra o 13.00 hodine. Prebehne registrácia a prideľovanie čísiel kandidujúcim stranám a hnutiam do volieb do Národnej rady SR. Zároveň by sme mali spoznať aj oficiálny zoznam kandidátov jednotlivých politických strán.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Primátor Nových Zámkov Otokar Klein bude kandidovať vo voľbách 2020
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie