Príchod, odchod i predĺženie zmluvy: V šatni HC Nové Zámky nastal ďalší pohyb

V kabíne HC Nové Zámky opäť nastal pohyb. Klub opúšťa doterajší kapitán, naopak, jeden z bekov predĺžil zmluvu a k tomu prichádza aj posila z konkurenčného tímu Tipsport ligy.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Príchod, odchod i predĺženie zmluvy: V šatni HC Nové Zámky nastal ďalší pohyb
Zdroj: Dnes24/TASR

Po výmene Róberta Lantošiho do Nitry prišlo vedenie HC Nové Zámky s ďalším zásahom do kádra. Klub opúšťa jeho doterajší kapitán, naopak, do kabíny pribudol ďalší útočník. Okrem toho klub predĺžil zmluvu s aktuálne najproduktívnejším obrancom.

Jurík zo Zvolena do Zámkov

Najnovšou tvárou v tíme Novozámčanov je 35-ročný slovenský útočník Lukáš Jurík, ktorý po Novom roku ukončil pôsobenie v HKM Zvolen. Center, ktorý je i rodákom zo Zvolena, hrával v doterajšej kariére väčšinou na slovenských klziskách. Vyskúšal si však aj pôsobenie v zahraničí, kde obliekal dresy Kadane, Komety Brno, Slavie Praha, bieloruských klubov Metallurgu Žlobin, DHK Latgale a tiež HC Innsbruck v EBEL Lige. Na slovensku hájil farby Zvolena, Žiliny, Banskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi.

Jurík odohral v aktuálnej sezóne v Tipsport lige 32 duelov, pripísal si v nich 11 bodov za 4 góly a 7 asistencií.

Salija predĺžil, Cetkovský končí

Vedenie klubu taktiež predĺžilo zmluvu do 30. apríla 2019 s 25-ročným lotyšským obrancom Artursom Salijom, ktorý je v klube druhým najproduktívnejším hráčom a najproduktívnejším obrancom (8+13).

Naopak, svoje pôsobenie v HC Nové Zámky končí 34-ročný český útočník Jiří Cetkovský, s ktorým klub rozviazal zmluvu. Doterajší kapitán tímu zaznamenal v prebiehajúcej sezóne v 38 doterajších stretnutiach iba 13 bodov (5+8).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame