Anton Hrachovský Iné športy

Prezident hádzanárskeho klubu v ROZHOVORE: Cieľom je minimálne obhajoba 4. miesta

Koncom augusta čaká na hádzanárov MHC Štart Nové Zámky úvodný zápas novej sezóny. Porozprávali sme sa s prezidentom klubu Emilom Mokrýšom.

Ilustračný obrázok k článku Prezident hádzanárskeho klubu v ROZHOVORE: Cieľom je minimálne obhajoba 4. miesta
7
Galéria
Zdroj: MHC Štart Nové Zámky

Hádzanári MHC Štart Nové Zámky obsadili v ročníku 2018/2019 štvrtú priečku v najvyššej slovenskej súťaži – Slavnaft Handball Extralige. Nový ročník 2019/2020 začnú Zámčania v 10-člennom pelotóne 31. augusta zápasom proti ŠKP Bratislava.

Za obhajobou úspešnej sezóny

V pozícii hlavného trénera povedie klub Marek Bozsóky. Uplynulý ročník 2018/2019 sa dá hodnotiť ako nadmieru vydarený. V dlhodobých celoslovenských súťažiach hrali Novozámčania často prím.

Muži skončili v extralige na 4.mieste, starší dorast obsadil 11. priečku, mladší dorast získal 3.miesto. Starším žiakom patrí 2. miesto mladší žiaci skončili na 9. pozícii. V kategórii prípraviek Novozámčania dominovali a obsadili 1. priečku. Aby toho nebolo málo, starší žiaci ZŠ Nábrežná získali na Majstrovstvách Slovenska 1. miesto a mladším žiakom sa ušla 3. priečka.

Počes letnej prípravy sme prehodili niekoľko slov s bývalým hráčom a dnes prezidentom klubu Emilom Mokrýšom. Zaujímali nás pohyby v kádri, ambície do sezóny, česko – slovenská HIL a i to, či bude hrať jeden z najskúsenejších hráčov Tomáš Straňovský.

Aké pohyby nastali v kádri pred novou sezónou?

Do tímu sa vrátili brankár Michal Meluš z Piešťan a Gabriel Hricišon zo Šale. Okrem nich pribudol z majstrovského Prešova mladý pivot Pavel Chovan. Na skúške je aj jeden hráč z Dunajskej Stredy.

Z klubu odišiel Ivan Veréb, kvôli pracovným povinnostiam skončil Lukáš Barus. Za mužov nebude nastupovať ani dorastenec Patrik Molnár.

Ako prebieha letná príprava tímu?

Momentálne improvizujeme v rôznych halách na okolí, prípadne v Nových Zámkoch, keďže ešte nie je ukončená rekonštrukcia haly Milénium. Využívame aj vonkajšie priestory Priemstavu, tam sa odohráva dosť veľa outdoorových tréningov. Podľa toho, čo máme avizované, hala by mala byť hotová 16. augusta.

Bude sa aj v roku 2019 konať tradičný Milénium Cup?

Áno, tento medzinárodný dvojdňový turnaj je naplánovaný na 17. – 18. augusta. Bude tu jedno maďarské, dve české a tri slovenské mužtvá.

Ročník 2018/2019 sa radí z pohľadu novozámockej hádzanej medzi veľmi úspešné. Aké sú klubové ambície do sezóny 2019/2020?

Na úspechy z minulého ročníka chceme nadviazať. Nejde len o A-mužstvo ale o kompletné výsledky klubu, vrátane mládežníkov. Rátajúc aj mládež, taký rok, ako bol minulý, sme hádam ani nemali. Čo sa týka A-mužstva, v extralige chceme obhájiť minimálne to štvrté miesto.

Bude v kádri ako hráč pôsobiť aj naďalej Tomáš Straňovský?

Tomáš absolvoval celú prípravu, určite s ním rátame aj do bojov na palubovke. Spolu s Michalom Melušom bude tiež trénerom mladších a starších dorastencov. Obaja budú posilou pre tieto kategórie.

Pred rokom zaznela možnosť znovuzrodenia česko – slovenskej spoločnej súťaže HIL, nakoniec však z toho zišlo. Uvažovalo sa znovu o tejto možnosti?

Avizované nám bolo, že Slovenský zväz hádzanej stále rokuje s tým českým. V ženskej hádzanej ten model stále funguje, u mužov sa to však stále nedarí. Slováci už rokovali aj s rakúskym zväzom, no ten spoluprácu odmietol.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Príprava hádzanárov MHC Štart Nové Zámky na sezónu 2019/2020
7
Galéria
Zdroj: MHC Štart Nové Zámky
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie