Anton Hrachovský Krimi

Porušujú pravidlá a ohrozujú občanov: Polícia musí zasahovať proti asociálom na železnici

Vo väčšine ulíc mesta sa situácia upokojila. Ľudia rešpektujú bezpečnostné nariadenia. Problémy sú však na železničnej stanici.

Ilustračný obrázok k článku Porušujú pravidlá a ohrozujú občanov: Polícia musí zasahovať proti asociálom na železnici
14
Galéria

V Nových Zámkoch platia kvôli šíreniu nákazy novým koronavírusom viaceré opatrenia. Zavreté sú školské zariadenia, detské ihriská i pohostinstvá, úrady pracujú len v obmedzenom režime rovnako ako nemocnica a reštaurácie. Zrušené boli aj všetky kultúrne a športové podujatia.

Podľa náčelníka Mestskej polície Nové Zámky Jozefa Tökölyho začali Zámčania rešpektovať platné nariadenia. Polícia nemusela nikoho pokutovať.

Prioritou kontrola nariadení

Ulice Zámkov sú v posledných dňoch takmer prázdne. „Mesto je v podstate bez pohybu, vyľudnené a z toho dôvodu sme počas hliadkovanie nezistili iné priestupky, či už dopravné, na úseku verejného poriadku, majetkové priestupky a podobne,“ informoval Jozef Tököly.

„V meste zavládol zvláštny pokoj, pokorný pokoj, čo je dobré znamenie pre doriešenie nášho kolosálneho problému,“ dodal náčelník.

Podľa mestskej polície sa situácia v priebehu týždňa stabilizovala. „Občania, fyzické osoby ako aj podnikatelia si uvedomili, že opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR ako aj preventívne opatrenia prijaté Krízovým štábom SR ako aj Krízovým štábom mesta Nové Zámky treba nekompromisne dodržiavať a nejaké závažnejšie veci sme neriešili,“ uviedol Tököly.

Problémy na železnici

Veľké problémy sú na železničnej stanici a v jej blízkom okolí. Železničná polícia má v tejto lokalite problémy zabezpečiť dodržiavanie opatrení, nosenie rúšok, verejný poriadok a zabrániť znečisťovaniu.

Železniční policajti tak podľa Tökölyho požiadali o pomoc svojich kolegov z mestskej polície. „Hliadky mestskej polície opakovane dôrazne riešia asociálov, ktorí pod vplyvom alkoholu porušujú všetky pravidlá, obťažujú a ohrozujú cestujúcich svojim správaním sa,“ vysvetlil náčelník mestskej polície Jozef Tököly.

Vo fotogalériách: Uzavretie detských ihrísk a bezpečnostné kontroly pri vstupe do nemocnice v Nových Zámkoch.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Polícia uzavrela detské ihriská v Nových Zámkoch
10
Galéria
V novozámockej nemocnici prebiehajú vstupné kontroly
14
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie