Anton Hrachovský Krimi

Polícia v nasadení aj počas sviatkov: V Zámkoch zasahovali i pri záchrane života

Aj počas vianočného obdobia museli príslušníci mestskej polície v Nových Zámkoch zasahovať vo viacerých prípadoch. V niektorých mohlo ísť aj o život. Naopak, Silvester prebehol bez väčších problémov.

Ilustračný obrázok k článku Polícia v nasadení aj počas sviatkov: V Zámkoch zasahovali i pri záchrane života
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Počas vianočných sviatkov, ako aj Silvestra a vítania Nového roku 2020 museli príslušníci Mestskej polície Nové Zámky zasahovať pri viacerých prípadoch.

Ako informoval náčelník novozámockej mestskej polície Jozef Tököly, hliadky riešili, resp. preberali osoby v silne podnapitom stave. Vo viacerých prípadoch bolo nutné privolať k zraneným osobám rýchlu zdravotnú pomoc.

Okrem toho mestskí policajti riešili požívanie alkoholických nápojov na verejnom priestranstve, drobné potyčky, ktoré boli riešené hneď v zárodku, tak ako aj vandalizmus, sťažnosti na rušenie nočného kľudu či susedské vzťahy.

Cez sviatky sa podľa náčelníka vo zvýšenej miere objavovali vyberači odpadkov z kontajnerov na sídliskách. Okrem toho sa musela mestská polícia zaoberať aj závažnejšími udalosťami.

Chcel skočiť pod vlak

Na Štedrý deň 24. decembra o 17:00 bola hliadka na základe telefonického oznámenia občana vyslaná na železničné priecestie na Bešeňovskej ulici, kde sa mal nachádzať muž, ktorý chcel skočiť pod vlak.

„Po príchode na miesto hliadka zistila, že sa na mieste nachádzal príslušník železničnej polície a oznamovateľ, ktorým sa muža podarilo stiahnuť z koľajiska. Hliadka mestskej polície poskytla asistenciu počas vykonávania potrebných úkonov. Muž bol zjavne pod vplyvom alkoholických nápojov. Prípad ďalej riešila železničná polícia,“ objasnil Jozef Tököly, náčelník novozámockej mestskej polície.

Jazda pod vplyvom

Na Štefana, 26. decembra o 02:35 zistila hliadka MsP na ulici T. G. Masaryka osobné motorové vozidlo, ktoré sa pohybovalo z pravého jazdného pruhu do ľavého a malo poškodenú ľavú stranu vozidla.

„Pri športovej hale Milénium bolo vozidlo odstavené a hliadka MsP zistila, že vodič javil známky požitia alkoholických nápojov. Z uvedeného dôvodu bola na miesto privolaná hliadka OO PZ SR NZ, ktorá po príchode na miesto vykonala orientačnú skúšku na zistenie alkoholu s výsledkom pozitívnym a prípad prevzala,“ uviedol Jozef Tököly.

Dezorientovaný muž si chcel ublížiť

O ďalšie dva dni neskôr, 28. decembra o 22:33, bola prijatá telefonická požiadavka z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Nitra o preverenie oznamu občana z Nových Zámkov.

„Muž uviedol, že má obavy o svoj život, nakoľko má vážne zdravotné problémy. Hliadka po príchode na miesto zistila dezorientovaného muža, ktorý uviedol, že si chce siahnuť na život. Na miesto bolo potrebné privolať rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá si muža prevzala,“ priblížil policajný náčelník.

Bezproblémový Silvester

Počas nočnej služby z 31. decembra 2019 na 1. januára 2020 neboli mestskou políciou zistené žiadne mimoriadne udalosti, ktoré by narušili priebeh silvestrovských osláv a vítania Nového roku 2020.

Muži zákona sa zaoberali iba jednou neopodstatnenouj sťažnosťou na rušenie nočného kľudu a oznamom na splašeného psa.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie