Anton Hrachovský Krimi

Polícia si posvietila na prácu na čierno v Zámkoch: Robotníkov čaká vyhostenie

Muži zákona preverili robotníkov na stavbe v Nových Zámkoch. Viacero z ních musí Slovensko opustiť.

Ilustračný obrázok k článku Polícia si posvietila na prácu na čierno v Zámkoch: Robotníkov čaká vyhostenie
2
Galéria

Hraničná a cudzinecká polícia z Bratislavy spolu s pracovníkmi Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Nové Zámky a Inšpektorátom práce Nitra si posvietili na pracovné povolenia na stavbe bytového domu v našom meste. V stredu 3. júla 2019 sa zamerali na odhaľovanie nelegálnej práce a nelegálnej migrácie.

Na návrat domov sedem dní

„Na policajnom oddelení skončilo 14 štátnych príslušníkov tretích krajín. Z nich 13 cudzincov sa na území Slovenskej republiky síce zdržiavalo oprávnene, avšak vykonávali inú činnosť než na akú im bolo vydané vízum, respektíve nemali povolenie na účel zamestnania. Jednoducho povedané, pracovali na stavbe načierno,“ objasňuje polícia na sociálnej sieti s tým, že šiestim Ukrajincom, štyrom Gruzíncom a trom Moldavčanom boli vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení.

Podľa polície platí pre cudzincov zároveň zákaz vstupu na Slovensko na jeden rok. „Na vycestovanie zo Slovenska majú sedem dní. Jeden Moldavčan je riešený v trestnom konaní, pretože sa dopustil trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Ich zamestnávateľa bude ďalej riešiť inšpektorát práce,“ dodali muži zákona.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Polícia si posvietila na prácu na čierno v Nových Zámkoch
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie