Podplácanie na vysokej škole: Študentky podpísali dohody o vine a treste

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu s piatimi študentkami. Vysokoškoláčky obvinili z podplácania docenta počas skúšky v Nových Zámkoch.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Podplácanie na vysokej škole: Študentky podpísali dohody o vine a treste
Zdroj: TASR

Až päť dohôd o vine a treste uzavrel prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) s piatimi študentkami pre prečin podplácania ich docenta.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu 23. augusta na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) návrh na schválenie dohody o vine a treste obvinenej Ivety S. pre prečin podplácania,“ uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Táto študentka Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v máji tohto roku v Nových Zámkoch počas samotnej skúšky skrytým spôsobom poskytla finančnú hotovosť 20 eur, vloženú do Výkazu o štúdiu na vysokej škole ako úplatok skúšajúcemu pedagógovi docentovi P. S., v súvislosti s úspešným vykonaním postupovej skúšky z predmetu Vývinová psychológia.

„Prokurátor ÚŠP podal 23. augusta na ŠTS návrh na schválenie dohody o vine a treste obvinenej Slávky P. pre prečin podplácania,“ uviedla ďalej hovorkyňa. „Podobne táto študentka Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v máji 2017 v Nových Zámkoch počas samotnej skúšky skrytým spôsobom poskytla finančnú hotovosť a tentoraz 40 eur, vloženú do Výkazu o štúdiu na vysokej škole ako úplatok skúšajúcemu pedagógovi docentovi P. S., v súvislosti s úspešným vykonaním postupovej skúšky z predmetu Vývinová psychológia, ktorý jej súčasne do výkazu o štúdiu na vysokej škole antedatovane zapísal aj úspešné absolvovanie postupovej skúšky z predmetu Všeobecná psychológia,“ priblížila Tökölyová.

Rovnako postupovali aj ďalšie tri študentky. „Vo veci skúšajúceho docenta ešte nie je trestné stíhanie ukončené,“ dodala hovorkyňa ÚŠP.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame