Anton Hrachovský Správy

Personálu je v nemocnici dostatok: Poriadok však musia strážiť vojaci a policajti

Problémy s ľudskými zdrojmi nemocnicu zatiaľ obchádzajú. Časť návštevníkov však nerešpektuje pokyny a tak na situáciu dohliadajú aj vojaci a štátna polícia.

Ilustračný obrázok k článku Personálu je v nemocnici dostatok: Poriadok však musia strážiť vojaci a policajti
14
Galéria

Aj nemocnica v Nových Zámkoch funguje v mimoriadnom režime. Pri vstupe do budovy nemocnice sa treba podrobiť dôkladnej kontrole. Pred vchodom je rozložený červený stan s kontrolným stanovišťom.

Členovia vlastnej ochrany a zdravotnícky pracovník vykonávajú odklon pacientov podľa usmernenia hlavného hygienika. Vstup chránia aj profesionálni vojaci a situáciu monitoruje tiež štátna polícia. Niektorí obyvatelia totiž ešte stále rebelujú a nedodržiavaním príkazov a odporúčaní ohrozujú svoje ale najmä zdravie ostatných.

Personálu je dosť

Okrem toho boli do akcie v rámci Slovenska nasadení aj vojenskí zdravotníci. Celkovo má ísť o 28 lekárov a 64 zdravotných sestier v civilných zdravotníckych zariadeniach. Nemocnice v Nových Zámkoch sa to netýka, tá má personálu dostatok.

„Nemocnica má toho času dostatok personálu na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti. Pokiaľ ide o vojakov a policajtov, tak tí slúžia pri vchode do nemocnice, pri červenom stane. Vojaci a policajti sú tam pre zabezpečenie poriadku, nie ako zdravotnícky personál,“ informoval redakciu Dnes24 hovorca nemocnice v Nových Zámkoch Ján Baček.

Pri vchode dozerajú na poriadok minimálne dvaja vojaci, teda dvoch sme zazreli v stane. Nasadení sú aj pri vstupe do nemocníc na bratislavských Kramároch, v Nitre, Trebišove a Martine.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

V novozámockej nemocnici prebiehajú vstupné kontroly
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie