Anton Hrachovský Samospráva

Park pri železnici malo nahradiť parkovisko: Poslanci rokovali o prenájme lokality

Novozámockí poslanci sa nezhodli na návrhu, aby si mesto prenajalo pozemok od železničiarov. Chcelo na ňom vybudovať parkovisko na mieste terajšieho parku.

Ilustračný obrázok k článku Park pri železnici malo nahradiť parkovisko: Poslanci rokovali o prenájme lokality
Foto: Anton Hrachovský

Jedným zo spôsobov, akým radnica v ostatnom čase navrhovala riešiť parkovanie pri železničnej stanici, bolo aj vybudovanie parkoviska v priestore medzi stanicou a bývalou Strednou školou elektrotechnickou.

Parkovisko (zatiaľ) nebude

A tak sa na decembrovom zastupiteľstve debatovalo aj o tomto návrhu. Spočíval v tom, že Nové Zámky by si ako mesto prenajali predmetný pozemok od Železníc Slovenskej republiky.

Ročné nájomné za prenájom pozemku veľkého zhruba 10 640 m2 vychádzalo na 2 340 eur a tiež úhradu dane z nehnuteľností. Návrh rátal s nájmom na 15 rokov s možnosťou predĺženia o ďalších 15 rokov.

Viacero poslancov sa vyjadrilo ako proti samotnému nájmu pozemku, tak aj proti nápadu budovať v danej lokalite parkovisko. Návrh nakoniec schválený nebol.

Cieľom malo byť, ako sa uvádza v návrhu, „zvýšenie atraktivity a kultúry parkovania cestujúcej verejnosti, skvalitnenia služieb súvisiacich s parkovaním, zvýšenia bezpečnosti poskytovaných služieb, zlepšenia a doplnenia dostupnosti dopravnej infraštruktúry.“

Radnica plánovala na prenajatom pozemku stavať parkovisko na základe parkovacej štúdie, ktorou sa zvýši počet parkovacích miest na 99. „Mesto touto iniciatívou reaguje na mnohonásobný dopyt po zlepšení parkovania v okolí železničnej stanice,“ informovala radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Súhlasili by ste s vybudovaním parkoviska na mieste parku pred železničnou stanicou?

áno 42.9%
nie 57.1%
Navrhnutá lokalita na vybudovanie parkoviska pred železničnou stanicou v Zámkoch
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie