Anton Hrachovský Správy

Pamätný park Csemadoku v Zámkoch: Areál gymnázia skrášlia desiatky stromov, FOTO

Organizácia Csemadok si pripomenula svoje výročie vysadením desiatok stromov. Urobila tak na sídlisku, o ktorom sa v nedávnej minulosti horlivo diskutovalo.

Ilustračný obrázok k článku Pamätný park Csemadoku v Zámkoch: Areál gymnázia skrášlia desiatky stromov, FOTO
8
Galéria

Ďalšia z lokalít na novozámockých sídliskách sa (dúfajme) bude pekne zelenať. Vo dvore Gymnázia Petra Pázmáňa vznikol 4. októbra 2019 ´Pamätný park Csemadok´. Stalo sa tak na počesť 70. výročia vzniku prvej organizácie Csemadoku.

Pamätný park

Vo dvore gymnázia pribudlo celkovo 70 stromov. Ide o mix javorov, borovíc lesných a borovíc čiernych.

Na každom strome je umiestnená tabuľka odkazujúca na známe osobnosti resp. organizácie v našom meste. Sú medzi nimi napríklad Emil Tatárik, Danczi József, Záhorský Elemér a Erzsébet, Csicsátka Ferenc ale aj Základná škola Gergely Czuczora, Gymnázium Petra Pázmáňa či maďarský nápis Mesto Nové Zámky.

Život pre Lastovičiu

Pôvodným zámerom radnice bolo vybudovať vo vnútrobloku na Lastovičej ulici komplex garáží, neskôr doplnený o detské ihrisko. Tento zámer sa ešte v decembri 2018 ocitol medzi plánovanými investíciami mesta na rok 2019.

Časť poslancov tento zámer podporila, druhá časť mala na investíciu iný názor. Medzi obyvateľmi sa proti jeho realizácii rozbehla petícia, podpísalo ju 1068 ľudí. Primátor Otokar Klein tak neskôr zvolal verejnú diskusiu.

Po spustení projektu participatívneho rozpočtu sa do revitalizácie lokality Lastovičej ulice zapojili aj dobrovoľníci, ktorí uspeli so zámerom s názvom ´Život pre Lastovičiu´. Cieľom projektu je budovanie komunity, výsadba zelene či natieranie oplotenia.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Vo dvore Gymnázia Petra Pázmáňa pribudlo 70 stromov
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie