Oslávenec Čaládi si dal najlepší darček, kapitán Dubec nepochybuje o poslednom kroku

Hokejisti HC Nové Zámky zdolali v zápase 9. kole baráže o Tipsport Ligu na domácom ľade ŠHK 37 Piešťany 8:4. Poistili si tak prvé miesto v tabuľke. Na 8 góloch sa podieľalo až osem hráčov. Dvaja z nich - Erik Čaládi a Marek Dubec v krátkosti zhodnotili stretnutie.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Oslávenec Čaládi si dal najlepší darček, kapitán Dubec nepochybuje o poslednom kroku
Zdroj: YouTube.com

Víťazstvo a gól ako narodeninový darček

"Celé mužstvo dnes odviedlo neskutočnú robotu. Mali sme aj horšie momenty a bolo dobré, že sme sa z toho dokázali pozbierať a vrátiť sa do zápasu,“ zhodnodil výkon domácich Erik Čaládi, ktorý zároveň oslávil svoje 28. narodeniny jedným z ôsmich gólov v piešťanskej sieti. "Je to super, pred zápasom som hovoril, že moje narodeniny začnú až po zápase, keď ho vyhráme. Takže myslím, že teraz začnú.“

Že oslavy pochopiteľne nebudú bujaré potvrdil i oslávenec. "Bude to v rámci možností, ešte stále budeme čakať na nedeľu. Navyše ešte stále máme kus roboty pred sebou, takže bude to také kľudné a oddychové.“

Do útoku zavelil kapitán

Strelcom úvodného gólu večera bol kapitán Novozámčanov Marek Dubec. „Som veľmi rád, že sme zápas zvládli a ukázali sme obrovskú silu. Som strašne šťastný, že sme takto dokázali naplniť zimák a spraviť obrovskú radosť divákom a celému mestu. Dúfam, že už to dokončíme potom to celé vypukne,“ neskrýval radosť z výhry jeden z najaktívnejších hráčov na ľade.

Dubec si dôležitosť posledného rozhodujúceho kroku uvedomuje a nepochybuje o jeho úspešnom zdolaní. „Pravdaže ho spravíme. Aj keď niekedy je ten posledný malý krôčik veľmi ťažký, v silách tohto mužstva to určite je,“ dodal kapitán Nových Zámkov.

"Náš nástup nebol ideálny, ale povedali sme si, že nie je načo čakať a od druhej tretiny sme prevzali iniciatívu. Mali sme lepší pohyb, čo sme neskôr dokázali aj gólmi. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene,“ v krátkosti zhrnul výsledok zápasu Dubec.

Posledný domáci zápas odohrajú Novozámčania v utorok 5. apríla proti Bardejovu. „Diváci sú nabažení, my im v poslednom domácom zápase chceme ukázať pekný hokej a určite zvíťaziť. Pôjdeme do toho naplno,“ rozhodne zakončil Marek Dubec.

Čítajte aj:
Brankár Nových Zámkov Ján Chovan: Postup do Tipsport ligy chceme potvrdiť čo najskôr
Športový apríl v Nových Zámkoch: Veľký program zápasov, na ktorých si môžu Zámčania vykričať hlasivky
Novozámčania bojujú o Tipsport ligu ako sa patrí, na východe opäť zbíjali
Kapitán Novozámčanov Marek Dubec: Jedna prehra nás určite nezastaví
Hokejisti Nových Zámkov si užívajú divácke návštevy, Chovan verí v postup
Nové Zámky začali v Piešťanoch dobre, body nakoniec ostali domácim, VIDEO
Nové Zámky začali proti Bardejovu vo veľkom štýle, potom však prišiel šok!

Zdroj: Dnes24.sk