Opäť tesná prehra: Hokejisti Nových Zámkov doma podľahli Prešovu

Hokejisti Prešova zvíťazili v nedeľnom zápase 26. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov 3:2. Body získali opäť po dvoch stretnutiach.

Ilustračný obrázok k článku Opäť tesná prehra: Hokejisti Nových Zámkov doma podľahli Prešovu
Zdroj: Rastislav Búgel

Vo vyrovnanom stretnutí sa dostali do vedenia ako prví domáci, keď dve a pol minúty po úvodnej zmene strán Bull dorazil do siete vlastný pokus.

Prešovčanom však vyšiel úvod záverečnej tretiny, keď v 44. minúte po individuálnej akcii vyrovnal Tomáš Nauš a o dve minúty rozvlnil sieť aj Michnáč.

Novozámčania vyrovnali v presilovej hre, postaral sa o to Varga v 49. min. Lenže hrdinom duelu sa stal Michnáč, ktorý využil chybu domácich pri rozohrávke a v 52. min strelil víťazný gól.

Domáci si v power play v úplnom závere dokázali vytvoriť silný tlak, mali aj možnosť hry šiestich proti štyrom, no do predĺženia sa im duel poslať nepodarilo.

Prečítajte si tiež

HC Nové Zámky – HC GROTTO Prešov 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Gól: 23. Bull (Ligas, Šiška), 49. Varga (Števuliak, Bull) – 44. T. Nauš (Šimun, Turan), 46. Michnáč (Šimun, Turan), 52. Michnáč (Lialka). Rozhodovali: Novák, Baluška – Knižka, Ordzovenský, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

N. Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Ligas, Holenda, L. Kozák, Roman – Jackson, Langkow, Klempa – Števuliak, J. Šiška, Šišovský – T. Varga, Fetkovič, Barto – Ferenyi, Ondrušek, Mišiak – F. Tóth

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Glazkov, F. Fekiač, Růžička, Ťavoda, Turan – A. Nauš, Čacho, Welychka – Michnáč, Šimun, Lialka – T. Nauš, V. Fekiač, Lalík – Žilka, Zagrapan, Klíma – Miškuf

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.