Anton Hrachovský Kultúra

Okolie hrádze v Zámkoch zaplnia farebné draky: Šarkaniáda láka deti i dospelých

Obľúbená kratochvíla z detských čias sa vracia. V Nových Zámkoch sa bude konať šarkaniáda.

Ilustračný obrázok k článku Okolie hrádze v Zámkoch zaplnia farebné draky: Šarkaniáda láka deti i dospelých
14
Galéria

K jeseni neodmysliteľne patrí púšťanie šarkanov. Poznáme to už od svojich detských čias. Táto kratochvíľa sa do Nových Zámkov vrátila ako spoločesnká aktivita pred niekoľkými rokmi. Ani rok 2019 nebude výnimkou.

Šarkaniáda v Zámkoch

Okrem zeme s popadaným lístím tak bude hrať farbami i obloha nad kopcom na Čerešňovej ulici v Nových Zámkoch. Chystá sa totiž hromadné púšťanie šarkanov, ktoré pre obyvateľov prichystala radnica.

Šarkaniáda sa bude konať v nedeľu 20. októbra 2019 od 14:00. Miestom konania bude trávnatá plocha na Čerešňovej ulici pri kopci v Nových Zámkoch.

Ak doma šarkana nemáte, nie je dôvod na smútok. Radnica pripravila pre najmenších lietajúcich farebných drakov a ako je už zvykom aj ďalšie súťaže zručností.

Púšťanie šarkanov tiež prináša niekoľko rizík, ktorým sa je dobré vyhnúť správnou manipuláciou s drakmi. Neodporúča sa púšťať šarkana na rybárskom silone, ktorý je veľmi tenký, väčšinou priehľadný, takže ho takmer nevidieť. Pri klesaní šarkana hrozí vážne poranenie ako porezanie na tvári alebo krku.

Vo fotoagalérii: Novozámocká šarkaniáda v roku 2018.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Šarkaniáda 2018 v Nových Zámkoch
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie