Anton Hrachovský Samospráva

Ocenenie pre Nové Zámky: Radnica bodovala prácou s komunitou mladých, VIDEO

Nové Zámky sú priateľské ku komunite mladých. Hovorí o tom rozhodnutie Združenia miest a obcí Slovenska.

Zdroj: Dnes24.sk

Víťazmi štvrtého ročníka ocenenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom sa stali Nové Zámky a Kysucké Nové Mesto. Vyhlásenie a udelenie cien sa aj tento rok uskutočnilo počas slávnostného večera na sneme Združenia miest a obcí Slovenska.

Zámky priateľské mladým

Cieľom programu je budovanie komunít, ktoré zohľadňujú potreby detí a mladých ľudí, pýtajú sa na ich názory a umožňujú im spolupodieľať sa na plánovaní a realizácii aktivít v komunite

„Podpora mladých ľudí a ich aktivít je o budúcnosti miest a obcí. Preto by mala byť sprevádzaná dialógom, energiou, nadšením a pomocou. Ostatné ročníky, aj tohtoroční víťazi dokazujú, že naše mestá a obce sa orientujú na mladú generáciu a vedia, že je to investícia do spoločnej budúcnosti,“ povedal predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger.

Ocenenie za prácu s mladými

Ceny sa Nových Zámkom dostalo za to, že na základe mapovania potrieb detí a mladých ľudí vznikol Komunitný plán práce s deťmi a mladými ľuďmi v meste. Neskôr ho schválilo i mestské zastupiteľstvo a na jeho plnenie vyčlenilo samostatné finančné prostriedky.

Výsledkom je vznik Klub mladých v spolupráci s Komunitným centrom Kompas. Mladí môžu v klube bezpečne tráviť voľný čas. Mesto tiež pripravilo projekt podpory oddychových zón na školách a vytvorilo platformu pre prípravu multižánrového festivalu, ktorý je založený na vzájomnej spolupráci jednotlivých škôl a ich študentov.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie