Anton Hrachovský Hokej

Obnova zázemia a Miroslav Šatan na zimnom štadióne: Hostia majú k dispozícii nové šatne, VIDEO

Slávnostného otvorenia vynovených priestorov šatní na novozámockom zimnom štadióne osobne podporil aj Miroslav Šatan.

Zdroj: Dnes24.sk

Pred historicky prvým ligovým zápasom mužov Nových Zámkov so Slovanom Bratislava sa na zimnom štadióne konalo slávnostné otvorenie zrenovovaných šatní pre hosťujúce tímy.

Vynovené šatne pre hokejistov

Zelenú pásku slávnostne prestrihli prezident HC Nové Zámky František Sucharda, primátor mesta Otokar Klein a hokejová legenda, dnes prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Projekt rekoštrukcie šatní a sociálnych zariadení podporilo sumou 60-tisíc eur Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu prostredníctvom SZĽH. Hosťujúce tímy tak majú k dispozícii vynovené šatne, sociálne zariadenie, sprchy, tréningovú miestnosť i miestnosť pre trénerov.

Šatan si pozrel aj samotný zápas medzi Novými Zámkami a Slovanom Bratislava, pričom vhodil úvodné buly. Ešte predtým zaspieval primátor Otokar Klein slovenskú hymnu. Z víťazstva 5:1 sa po dueli tešili hostia.

Obnovu majú vo svojich rukách mestá

Prezident SZĽH Miroslav Šatan je, ako sám povedal, na obhliadke všetkých slovenských štadiónov. Ich veľké rezervy v infraštruktúre si sám uvedomuje. „Treba si uvedomiť, že štadióne nie sú majetkom SZĽH ale sú majetkami miest. Iniciatíva musí vyjsť hlavne odtiaľ, aby stánky, ktoré dlhé roky ľuďom slúžili, mohli slúžiť ešte aj naďalej,“ povedal Miroslav Šatan.

„Myslím, že by to mala byť akási mestská, lokálna hrdosť, aby prišlo k modernizácii a aby ich infraštruktúra zapadala do tohto storočia,“ dodal majiteľ kompletnej medailovej zbierky z Majstrovstiev sveta a zároveň najlepší strelec v histórii slovenskej reprezentácie.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Vynovené šatne na zimnom štadióne v Nových Zámkoch
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie