Anton Hrachovský Kultúra

Obľúbený festival v Nových Zámkoch: Centrum ovládli klobáskové vône, VIDEO+FOTO

Klobásy a dobrá nálada sa postarala o víkendovú zábavu v Nových Zámkoch. Pozrite sa, ako to vyzeralo na Hlavnom námestí počas dvojdňového festivalu.

Zdroj: Dnes24.sk

Uplynulý víkend sa v Nových Zámkoch niesol v znamení tradičného klobásového festivalu s názvom Klobfest. Po úvodnom Dni tekvice prišla na rad hlavná časť podujatia – deň venovaný klobáse a súťaži v jej výrobe.

V roku 2019 sa súťaže vo výrobe tejto obľúbenej pochúťky zúčastnilo 52 družstiev. Svoje stánky si v centre mesta rozložili miestne školy, záujmové organizácie, samotná radnica, fanúšikovia športu ale i politické strany.

Vyše 50 súťažných tímov sa stretlo už za skorých ranných hodín, aby začali s prípravou. Po odovzdaní súťažných vzoriek porota hodnotila jednak prípravnú fázu, estetický vzhľad surovej ale i chuť upečenej klobásy a tiež pracovné miesto.

Na pódiu sa popritom predstavili folklórne zoskupenia ako Matičiarik, ZO Csemadok Nové Zámky, Novozámocký Zlatý levík ale aj Dynastia cover band, ktorá zahrala známe slovenské i zahraničné hity.

Vrcholom podujatia bol sobotňajší večerný koncert skupiny Starmania, počas ktorého zaplnili námestie stovky návštevníkov.

Vo fotogalérii a na videu: Atmosféra počas novozámockého Klobfestu v roku 2019.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Klobfest 2019 v Nových Zámkoch
35
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie